Hazine çabuk bitti

Antalyaspor Başkanı Gencer'in, göreve gelir gelmez 'Hazine bulduk' açıklaması havada kaldı. Dün icra memurları 110 bin lira alacak için kulübün kapısına dayandı

Antalyaspor'da 5 yıl süren Hasan Akıncıoğlu döneminde yaşanan mali disiplin sonrası kulübe gelen hacizlerin önünün kesilmesi devri bitti. Geçtiğimiz sezon sonuna kadar borçlarını günü gününe ödeyen ve güvenilir bir imaja yeniden kavuşan kulübe, daha 1 yıl bile geçmeden haciz memurları gelmeye başladı.

GENCER KULÜBE UĞRAMADI

Başkanlık koltuğunu devraldığında 'Antalyaspor'da hazine devraldık' diyen Başkan Gültekin Gencer, dün kulüp yetkililerinin icra memurları ile muhatap olmasına neden oldu. Devre arasında Ajax'tan transfer edilen Eyong Enoh için, menajeri Olgun Peker'e ödenmesi gereken ancak günü geçen borç için icra memurları ve avukatlar kulübün kapısına dayandı. 110 bin TL olduğu öğrenilen borç için yapılan pazarlıklar sonucu avukatlar öğle saatine kadar bekleyebileceklerini söyleyip kulüpten ayrıldı. 110 bin TL tutarındaki borcun saat 13.30'da yatırıldığı öğrenildi. Sabah İstanbul'dan dönen Başkan Gültekin Gencer'in bu süreç içinde kulübe gelmediği de belirtildi.

PEKER - CİLA İKİLİSİ

Eyong Enoh'un transferinde Olgun Peker ile çalıştığı için eleştirilen Başkan Gültekin Gencer, futbolcuyu uzun süren pazarlıklar sonucu ikna etmişti. Sakatlığı nedeniyle sadece 8 maçta Antalyaspor'a faydalı olabilen Enoh'a yarım sezon için 300 bin euro verilirken, menajerine bu kadar yüksek ücret verilmesi garipsendi. Antalyaspor'a haciz gönderen Olgun Peker ile, Emrah'ın satışı için yetki verilen Abdullah Cila, menajerlik sınavının sorularını çalmakla suçlanmıştı.
BİZE ULAŞIN