AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11 Ocak'ta AK Parti Antalya İl Başkanlığı görevini Mustafa Köse'den devir alacak kişinin İl Başkan Yardımcı Rıza Sümer olduğunu açıkladı

AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer
AK Parti İl Teşkilatı'nın yeni başkanı belli oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti İl Başkanlığı'na aday olan 5 kişi ile yaptığı yüz yüze görüşmelerin sonucunda Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Rıza Sümer'de karar kıldı. Sümer, 11 Ocak'ta yapılacak il kongresine tek aday olarak ve görevi mevcut İl Başkanı Mustafa Köse'den devralacak.

BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞTÜ

Hafta başında 7 adayı mülakata alan AK Parti Genel Merkezi, aday sayısını 5'e düşürüp Rıza Sümer, Osman Dirican, Abdullah Işıkhan, Ali Çetin ve Bekir Asri isimlerini Başbakan Davutoğlu'ya bildirdi. Ankara'da gerçekleşen görüşmeler hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, "Teşkilat Başkanımız Süleyman Soylu, Bölge Koordinatörümüz Hasan Ali Çelik, İl Koordinatörümüz Hüseyin Üzülmez ve aday arkadaşlarımız ile birlikte Başbakanlık Konutu'na geçtik. Sayın Başbakanımız önce 5 aday arkadaşımız ile yüz yüze görüşmeler yaptı. Ardından benimle bir görüşme gerçekleştirdi. Daha sonra il ve bölge koordinatörümüz ile teşkilat başkanımız ve Sayın Başbakanımız bir değerlendirme yaptılar. Ondan sonra bizleri tekrar içeri aldılar. Orada Başbakanımız bir konuşma yaptı ve Antalya'ya ne kadar önem verdiğini, Konyalı olduğu kadar Antalyalı olduğunu ifade etti" ifadelerini kullandı.

SON KARAR SÜMER

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tüm adayların çok değerli olduğunu söylediğini belirten Köse, "Sayın Davutoğlu, 'Çok önemli bir ekip kurmuşsunuz. Antalya teşkilatı çok başarılı bir teşkilat ki bünyesinden 5 tane, her biri il başkanlığı yapabilecek kapasitede arkadaşımızı buraya getirmişsiniz, hepsini çok takdir ettim' dedi. Daha önceki çalışmaları ve yapılan görüşmeler sonucunda adaylarımızdan Rıza Sümer'de karar kılındığını açıkladılar" şeklinde konuştu.

KÖSE'NİN KALDIĞI YERDEN DEVAM
11 Ocak'ta yapılacak il kongresine tek aday olarak girecek Rıza Sümer ise, "Sayın Başbakanımız Antalya'da il başkanı adı altında hizmetkar olacak kişi için benim ismimi verdi. Bundan sonra hizmetlerimize benim ismim ile devam edilecek. Diğer aday arkadaşlarımız da benim duyduğum mutluluğun aynısını yaşadılar. Birlik beraberlik içerisinde süreç devam edecek inşallah" ifadelerini kullandı. Kongreye kadar İl Başkanı Mustafa Köse ile birlikte ilçeleri gezeceklerini belirten Sümer, "Mevcut il başkanımız ile birlikte hem kendisinin vedası için hem de yeni bir başlangıç yapmak için teşkilatlarımızı ziyaret edeceğiz. Sayın Köse'nin bıraktığı çizgide siyaset yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN