Murat ÖZGEN: Keçileri kaçırdık

Yılın ilk maçı ama devrenin son maçı.
İlk yarının 16, ikinci yarının 18 hafta olması saçma. Aslında 17. haftada takviyesiz kadrolarıyla karşılaşması gereken takımların yeni transferleriyle karşı karşıya gelecek olması haksız rekabet getirebilir.
Dünkü maç da ilk 20 dakikada tam bir haksız rekabetti. İyi oynayan, pozisyon bulan golleri kaçıran Antalyaspor iken, 2-0 öne geçen Osmanlıspor oldu.
Sonrasında da pozisyonları vardı ama 2 kere gelip 2 gol attı ev sahibi. Kendileri bile inanamadı.
Kadro, sakat ve cezalıların yokluğunda olabildiğince iyiydi. Tek sürpriz Emrah gibi görünebilir. Bence sürpriz olan oynamaması değil, ilk kez bir hocanın Emrah'ı yedek soyundurma cesareti gösterebilmesiydi. Hakkını verelim, ikinci yarıda oyuna girdi, fena da değildi.
Hatta iyiydi. Antalyaspor'un kaçırdığı gollerden sonra 'Bunları da hoca mı atacak' diyenler olabilir. Hocanın böyle bir şansı yok ama rakibi iyi analiz etme görevi var. Hami Mandıralı'nın en büyük eksiği burada. Kendi takımını tanıması 2-3 hafta aldı ama rakipleri tanıması 1 sezonu bulacak gibi.
Antalyaspor'u karabasandan uyandıracak bir şeyler gerekiyordu.
Gol ve penaltıdan sonra Osmanlı'nın bir de direkten dönen topu var. İşte o top belki de kaderi değiştiren, karabasandan uyandıran toptu. Gökhan Karadeniz 'golcü' kimliğini ortaya koyunca topu alışı götürüşü ve bitirişiyle soyunma odasına giderken umut verdi takımına. Nitekim bu umut ikinci yarının henüz başında Diarra'nın golüyle tavan yaptı.
2-2'den sonra kaçanlar, saç baş yolduracak cinsten. Diarra, Berk ve Gökhan karşı karşıya atabilseler kalan dakikalar antrenman havasında geçecek. Hele yarım saat kala rakibin en etkili adamı Tisdell de atılıp gardı düşünce vur vurabildiğin kadar. Tisdell'in atılmasının ardından Erdal ve Muhammed Reis'i de çıkaran Yılmaz Vural 1 puanın hesabını yapmaya başladığını gösterdi. Bitime 10 dakika kala Berk'in boş kaleye atamadığı pozisyonu görünce Hami hoca yine horon oynamaya başladı. 90'da Gökhan da kaçırma yarışına son halkayı ekledi.
10 maçta yakalanacak pozisyonları 1 maçta yakalayıp atamazsan 1 puana eyvallah dersin. Futbolcular gol kaçırırken, taraftar da Hami Hoca da neredeyse keçileri kaçırıyordu.
Sadece net gollük pozisyonları saysak, 9-3 bitecek maç 2-2 bitti. Maçın özeti bu.

BİZE ULAŞIN