Define avcıları iş başında

Define avcıları iş başında
Fethiye'de son 1 haftadır etkili olan yağışlı havanın ardından sahiller amatör definecilerin akınına uğradı. Define avcıları, yazın turistler tarafından düşürülen değerli eşyaları bulabilmek için Ölüdeniz ve Çalış plajlarında dedektörlerle arama yapıyor.

DEĞERLİ EŞYA ARAYIŞI

Dünyanın sayılı plajları arasında gösterilen Çalış plajları ile Ölüdeniz plajları her yaz yerli ve yabancı binlerce turisti ağırlıyor. Yazın tatilcilerin akınına uğrayan plajlar, kışın da yerli altın avcılarının mekânı oluyor. Her fırtına sonrasında ellerinde dedektörlerle sahile gelenler burada tatilcilerin yüzerken veya güneşlenirken kaybettiği altın ve değerli eşyaları ile madeni para arıyor.

ZARAR VERMİYORUZ

Amaçlarının sahile zarar vermek olmadığını belirten amatör define avcıları "Zaten çıkacak yeni bir fırtınanın ardından sahil yine eski haline gelecek. Biz kumsalı kazmıyoruz. Sadece denizin kıyıya vurduğu değerli eşyaları topluyoruz. Kimi zaman gözle görülebilen bu eşyalardan bazıları kumların altında kalıyor. Bunları da metal dedektörleri ile çıkartıyoruz" ifadelerini kullandılar.
BİZE ULAŞIN