Köy yollarına 45 milyon TL

Kırsala hizmet götürmeye önem veren Büyükşehir Belediyesi'nin, son 7 ayda ilçe ve köy yollarına 45 milyon TL'lik yatırım yaptığı bildirildi

Köy yollarına 45 milyon TL
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, son 7 ayda ilçe ve köy yollarına 45 milyon TL'lik yatırım yaptığı bildirildi. Büyükşehir Belediye'sinin yeni yasa ile köylerde de hizmet yapabilme imkanına kavuştuğunun hatırlatıldığı açıklamada Haziran ayından bu yana 350 kilometre satıh asfalt, 20 kilometre sıcak asfalt, 1000 kilometre stabilize yol çalışması yapıldığı duyuruldu. Antalya'nın en ücra köşelerine kadar hizmet götürüldüğü vurgulanırken Büyükşehir Belediyesi'nin, ayrıca 1300 kilometre yolun bakımını gerçekleştirdiği, 1500 kilometre yolda yama yaptığı, 20 kilometre de yeni yol açtığı ve tüm bu çalışmalar için 45 milyon lira harcadığı açıklandı.

YENİ ARAÇ GEREÇ ALINIYOR

Büyükşehir İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, kısa süre içinde yapılanmalarını tamamlayarak Haziran ayı itibarı ile ekiplerin araziye çıktığını belirtti. Akdemir "Başkanımız Menderes Türel, kırsala hizmet götürülmesine çok önem veriyor. İlk olarak ilçe ve köylerimizde acil yapılması gereken yolları ele aldık. Yeni bir yapılanma içinde olmamıza, yeni ekipler kurmamıza rağmen önemli hizmetler yaptık. 2015 yılına yönelik planlamamızı da yaptık. Makine parkımızı güçlendirmek için yeni araçlar aldık. Elmalı ve Manavgat'ta asfalt plenti tesisi kuruyoruz. Antalya'nın doğusundan ve batısına asfalt götürmemiz artık daha kolay olacak" dedi.

HEDEF 300 KM ASFALT

Antalya'nın bütün yollarını sıcak asfalt ile kaplamak istediklerini belirten İsa Akdemir, şunları söyledi: "2015 yılında önemli bir asfaltlama çalışmasına gireceğiz. 2014 yılında sistemi kurduk. Bu yıla daha hızlı başlayacağız. 2015 yılı için 500 kilometre satih asfalt, 300 kilometre de sıcak asfalt hedefi koyduk. 2015 yılı için köy yollarına 94 milyon TL bütçe ayrıldı. Kırsalda asfalt atağına geçeceğiz. Amacımız 2019 yılına kadar Antalya'nın yayla yolları dahil bütün köy yollarını sıcak asfalt ile kaplamak olacak."
BİZE ULAŞIN