Antalya CHP'de muhbir kavgası

Antalya CHP'de muhbir kavgası

Antalya CHP'de parti içi kavgalara bir yenisi eklendi. Muratpaşa Kongresi'nde Başkaya ile çalışan Rifat Ünal muhbirlikle suçlandığını açıklayıp isyan etti

  • Akdeniz
  • Salı 07.01.2015
Antalya'da suları bir türlü durulmak bilmeyen CHP'de yeni bir tartışma daha başladı. Hafta sonundaki Muratpaşa İlçe Kongresi sonrası bu kez de 'Muhbir' tartışması gündeme damgasını vurdu. Daha önce CHP Konyaaltı İlçe Teşkilatı'nda görev yapan ve Muratpaşa seçimlerinde Başkan Adayı Songül Başkaya ile hareket eden Rifat Ünal'ın diğer aday ve başkanlığa seçilen Ahmet Kumbul'a 'Muhbirlik' yaptığı gerekçesi ile listeye alınmadığı anlaşıldı. Suçlama, Ünal'ın Facebook'taki paylaşım ile ortaya çıktı.

ÜNAL'DAN SERT AÇIKLAMA
Yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen ve kendisinin yarı yolda bırakıldığını belirten Ünal, Facebook sayfasındaki paylaşımında, "Bundan 15 gün önce Songül Başkaya ile bir yola çıktım. Güvendiğimi düşündüğüm bu yolda elimden gelen tüm becerilerimi ortaya koyarak çalıştım. Gerek sosyal medya gerekse diğer tüm kanallarda kendisinin yanında olduğumu açıkça bildirdim. Daha önce Konyaaltı İlçe Örgütü'nde başarılı olduğuma inandığım yöneticilik deneyimimi Muratpaşa'ya aktarmak ve tek dileğim partime hizmet etmek olan bu yolda yarıda bırakıldım" dedi

MESNETSİZ İFTİRA

Kendisine yönetime alınma sözü verildiğini ima eden Ünal, "Kendileri tarafından Yönetim Kurulu'na sürekli telkin edilmeme karşın, anahtar listesinde yer bulamayınca açıkçası çok şaşırdım. Bu açıklamayı getirmek isteme nedenim kongrede hakkımda benim Ahmet Kumbul tarafında kulis yaptığım ve muhbir olduğum yönünde mesnetsiz iftiralara maruz kalmış olmamdır. Tüm bunlara karşın desteklerinden dolayı tüm delegelerime teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Muratpaşa İlçe Başkanlığı'na seçilen Sayın Ahmet Kumbul ve yönetimini kutlar başarılar dilerim" diye konuştu.

YORUMLAR SİTEM DOLU

CHP'de 'muhbirlik'le suçlanan Rifat Ünal'ın paylaşımına yorum yapan partililer kendisine destek verirken, partilerine de sitem etti. Partililerden Simge Eldeniz, "Rıfat Hocam, üzerinizde oynanan bu kirli oyun üzücü lakin sizin ne denli örgütüne gönülden bağlı ve emektar bir kimliğe sahip olduğunuzu herkes çok iyi biliyor" dedi. CHP eski Konyaaltı İlçe Başkanı Pınar Toğaç da, "İnsanlar; kendi yanlışlarını, hatalarını, yaptıkları siyasi etik dışı hareketlerini karşılarındaki insana iftira atarak hafifletmeye, vicdanlarını rahatlatmaya alışmışlar. Rıfat seni kaybedenler üzülsün. Son 6 yıldır yerel, genel, referandum, C.Başkanlığı, il kongreleri, ilçe kongrelerinin mutfağında birebir çalışmış biriyim. Kimse benim haberim yok bilgim olmadan çıkarılmış demesin. En azından ben inanmam. Hele ki söz verip, ısrar edip listeye alacağız diye baskı kurup da sonra haberim yok demesinler lütfen" yorumunu yaptı.

CAVİT ARI FACEBOOK'TA TARTIŞMAYI YASAKLAMIŞTI
CHP Antalya İl Başkanı Cavit Arı yaptığı bir toplantıda, partililerine sorunları Facebook'tan tartışmalarını yasaklamış ve bu yasağı Şükran Akkaya sayfasında paylaşarak duyurmuştu. Aynı Akkkaya, Rifat Ünal'ın yaptığı açıklamaya yorum yaparak yasağı delen isim oldu. Akkaya, yorumunda şunları yazdı: "Rifat Ünal, böle bir şey yaşamana çok üzüldüm. Muhbir lafı çok ağır olmuş. Güven konusuna gelince ne yazık ki kimseye güvenemiyoruz. İl Başkanlığı seçiminde buna benzer bir durumu ben de yaşadım. Ekip olduğunu sanıyorsun canla basla çalışıyorsun ama bakıyorsun ki son anda listede yoksun. Durum öyle olunca zararın neresinden dönersen kardır demek gerekiyor. Bundan böyle de kimle siyaset yapman gerektiğini gözden geçiriyorsun. Ve insanları tanımaya devam ediyorsun. Yani kardeşim siyasette güven ve dostluk vefa olmasını sanırım çoğumuz isterdik ama ne yazık ki yok."

CHP'DEN BİR ŞEY OLMAZ
Ünal'a destek verenler arasında yer alan Yeşim Özşener Görgülü ise yorumunda, "CHP'liler zaten böyle birbirini yemekten başka bir işe yaramaz. Bu sebeple CHP'den bir şey olmuyor. Oy veriyoruz o başka mesele" ifadesini kullandı. Cengizhan Demir isimli partili de, "CHP'nin Antalya'daki kaderi bu. İhanet ve çalışma arkadaşlarını yüzüstü bırakmayı benimsemiş örgüt inancından uzak insanlar. Böyle olaylar gençleri siyasetten soğutmaktan başka bir şey değil" yorumunu yaptı. Nazife Meral Demirtaş ise, "Bu zihniyet bizi hiç bir yere vardırmaz" diyerek tepkisini dile getirirken, CHP eski Kepez Belediye Meclis Üyesi Azime Coşkun da, "Her seçimde bu tür şeyler yaşanır. Bu sefer senin başına gelmiş. Tabii ki yaşanmasa daha iyi" yorumunu yaptı.
BİZE ULAŞIN