Isparta ve Burdur'da eğitime kar molası

Isparta ve Burdur'da eğitime kar molası
Isparta ve Burdur'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Valilik kararıyla eğitime bir gün süreyle ara verildi. Burdur'da akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı merkez ve ilçelerde etkisini sürdürüyor. Kar yağışı nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Valilik tarafından Burdur merkez ve ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarla liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

ENGELLİYE İZİN

Isparta Valisi Vahdettin Özkan da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezi ve ilçelerde anaokulu, ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime bir gün süre ile ara verildiğini bildirdi. Özkan, kamu kurumlarında çalışan engellilerin de bugün idari izinli sayılacağını kaydetti.

ANTALYA BUZ GİBİ OLACAK
Antalya için don uyarısı yapılarak, iç kesimlerde sıcaklığın sıfırın altında 18 dereceye kadar düşeceğinin tahmin edildiği bildirildi. Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, bölgenin hafta sonuna kadar soğuk havanın etkisi altında olacağı kaydedildi. Açıklamada, hava sıcaklığının sıfırın altında olmak üzere sahil kesimlerde 2 ila 5, iç kesimlerde 16 ila 18 dereceye kadar düşmesinin beklendiği ifade edildi. Soğuk havanın pazar günü etkisini kaybedeceği belirtilen açıklamada, beklenen soğuk havanın neden olabileceği buzlanma, don, ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı özellikle zirai faaliyetlerin devam ettiği kıyı kesimlerde üreticilerin ve yetkililerin tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi.


BİZE ULAŞIN