Seralara don darbesi

Antalya'nın Serik ve Demre İlçeleri'nde hortum seraları yıkıp geçti. Kumluca'da ürünler toplanırken üretici sabaha kadar 'don nöbeti' tuttu

Seralara don darbesi
Antalya'nın Serik İlçesi'nde çıkan hortum 70 serada zarara neden olurken, yıkılan ağıldaki 5 küçükbaş hayvan ise telef oldu. Sarıabalı ve Belkıs mahallelerinde meydana gelen hortum, domates, salatalık ve biber ekili seralarda büyük zarara neden oldu. Küçük Belkıs mevkisinde Engürel Alciğer'e ait küçükbaş hayvanların bulunduğu ağıl da hortumdan etkilendi. Yerle bir olan ağılda 5 küçükbaş hayvan telef oldu.

DEMRE'DE HORTUM

Demre İlçesi'nde ise gece meydana gelen hortum nedeniyle bazı seralarda hasar oluştu. Demre Ziraat Odası Başkanı Musa Sarıca ilk belirlemelere göre hortumun 15 dönümlük alanda etkili olduğunu bildirdi. Ekiplerin hasar tespit çalışmalarına başladığını ifade eden Sarıca, seraları zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileğinde bulundu. Don olayına karşı ürünlerini korumak isteyen üreticiler, seralarında soba yakarak 'don nöbeti' tutuyor. Çiftçiler, 3 gün daha nöbete devam edileceğini açıkladı.

ÜRÜNLER TOPLANIYOR
Kumluca İlçesi'nde önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen hortumda seraları zarar gören vatandaşlar, zararlarını en aza indirmek için çalışıyor. Kum Mahallesi arıtma tesisleri yakınından başlayarak Beykonak Mahallesi Parakumu mevkisinde etkili olan hortumun ardından vatandaşlar, yaralarını sarmak için soğuk ve rüzgara rağmen büyük uğraş veriyor. Belediye de vatandaşların ürünlerini toplamasında yardımcı oluyor.
BİZE ULAŞIN