Yollar geçit vermiyor

Yollar geçit vermiyor

Denizli, Muğla ve Konya'dan Antalya'ya gelmek isteyenler kar yağışının yolları kapatması nedeniyle kente ulaşım sağlayamadı

  • Akdeniz
  • Çarşamba 08.01.2015
Denizli'deki yoğun kar yağışı nedeniyle Denizli- Antalya Karayolu tamamen, Muğla-Antalya Karayolu'nun Serinhisar İlçesi bölümü ise tek yönlü olarak ulaşıma kapandı. Bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Mahsur kalan araçlar karayolları ekipleri tarafından çekilerek kurtarıldı. Polis ekipleri Denizli-Antalya Karayolu'nun Cankurtaran Mevkisi'nde, zincir takmış olsa da araçları bekletip, yola devam etmelerine izin vermedi.

ÇALIŞMA YETERSİZ KALIYOR
Muğla-Antalya Karayolu'nda ise özellikle Serinhisar İlçesi'ndeki rampalarda kar kalındığı 1 metreye kadar ulaştı. Kar yağışının halen devam etmesi nedeniyle burada da Antalya yönüne giden araçlara izin verilmiyor. Karayolları ekiplerinin çabalarının kar yağışının fazla olması nedeniyle yetersiz kaldığı bildirildi.

ALACABEL'DE SİS VAR

Antalya'yı Konya'ya bağlayan Akseki-Seydişehir karayolu 1825 metre rakımlı Alacabel mevkisinde tipi nedeniyle görüş mesafesi sıfıra düştü. Trafiğe kapanan Alacabel mevkisinde ekipler, yolda kalan araçları kurtarma çalışması başlattı. Alacebel mevkisinde kar kalınlığının 70 santim civarında olduğu bildirildi.

KARLA MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Isparta Belediyesi, kar yağışının başlaması ile birlikte hazır bekletilen 24 iş makinesi ve 60 personel ile ana arterler, hastaneler ve okullara ulaşan yollarda kar kürümesine başladı. Isparta Belediyesi, ardından karla mücadele çalışmalarını gün boyu 30 araç ile Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Su Kanalizasyon ve Temizlik İşlerine bağlı 300 personel ile sürdürdü. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, "Hastanelerimiz, okul yollarımız başta olmak üzere hiçbir yolumuz kapalı kalmadı" derken, yağışın artma ihtimaline göre planlarının hazır olduğunu söyledi.

EĞİRDİR'DE YOĞUN MESAİ HARCANIYOR
Isparta'nın Eğirdir İlçesi'nde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı ile belediye ekipleri karla mücadele çalışmalarını hızlandırdı. Ekipler gece 22.00'den itibaren yoğun mesai yaparken, kapanan yollara belediye iş makineleriyle anında müdahale etti. Tuzlama çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

YOLLAR KAPANDI
Isparta'nın Yenişarbademli Belediye Başkanı Mustafa Erdem ise, 6 Ocak Salı günü sabaha karşı yoğun bir şekilde çalışmaya başladıklarını söyledi. Erdem, "Yenişarbademli- Şarkîkaraağaç karayolu 2 kez trafiğe kapandı. 2 kez açıldı. Aksu- Yenişarbademli karayolu 2 kez trafiğe kapandı. 2 kez açıldı. Kar kalınlığı 60 santimi geçti. 8 saattir aralıksız çalışıyoruz, ilçe içerisinde hâlâ ulaşamadığımız yollar var" açıklamasını yaptı.

BİZE ULAŞIN