Bayındır halkı canından bezdi

Doğalgaz hattı döşeme çalışması nedeniyle köstebek yuvası haline gelen Bayındır Mahallesi sokakları halkı isyan ettirdi

Bayındır halkı canından bezdi
Antalya'nın Muratpaşa İlçesi Bayındır Mahallesi'nde yaşayanlar son günlerde canından bezmiş durumda. Mahallede doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının ardından kazılan yollar asfaltlanmayınca mahalledeki sokaklar tarlaya döndü. Mahalleli her yağmur sonrası çamur deryası ile boğuşmak durumunda kalırken sürücüler ise her hafta rot balans ayarı yaptırmak zorunda kalmaktan şikayetçi.

ESKİ HALİNE GETİRİLMEDİ

Doğalgaz çalışmasını bir an önce tamamlamak isteyen ekipler bu nedenle Bayındır Mahallesi'nde gece gündüz sokakları kazarak boruları geçirdi. Buralara doğalgaz borularının döşenmesinin ardından kazılan yerler toprak ve çakıl taşları ile dolduruldu. O ana kadar hızla ilerleyen çalışma yollar eski haline getirilmeden birden durdu.

ASFALT ŞART

Semt sakinleri hal böyle olunca mahallelerine doğalgaz geldiğine sevinemedi. Yolların tarlaya dönmesinden yakınan mahalle sakinleri, "Özellikle akşamları çok sıkıntı çekiyoruz. Kazılan yerlerin işi bitince asfaltlanması gerekli. Kış ortasında yağmurla birlikte buralar çamur deryası oldu" diyerek yetkililerin biraz daha duyarlı olmasını beklediklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN