'Patlar' dedik patladı

Antalya'da Okyanus Sitesi'nde çocuk oyun parkı içinde bulunan trafo patladı. SABAH Akdeniz, 8 Haziran tarihinde, trafonun patlama ihtimali üzerine uyarıcı bir haberi okuyucularıyla paylaşmıştı

'Patlar' dedik patladı
SABAH Akdeniz, 8 Haziran 2014'te okuyucularına manşetten duyurduğu 'Oyun alanları Azrail'e komşu' başlıklı haberde, etrafında herhangi bir güvenlik önlemi alınmayan trafonun çocuklar için düzenlenen oyun parkının içinde yer aldığını yazmıştı. Site sakinleri trafonun imar planına göre kaçak olduğunu ve trafo olması gereken yerde başka bir sitenin otoparkının bulunduğunu ifade etmiş, trafonun patlama riski olduğu belirtilerek bulunduğu yerden kaldırılması istenmişti.

ÖNCEKİ GECE PATLADI
Antalya'nın Meydan Kavağı Mahallesi'nde bulunan Okyanus Sitesi'ndeki elektrik trafosu önceki gece 22.00 sıralarında patladı ve yanmaya başladı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürürken elektrik dağıtım şirketine de haber verildi. Trafonun 4 yıldır sürekli arıza yaptığını ve yenilenmesi için birçok kez başvuru yaptıklarını öne süren site sakinleri, gece 1 dereceye kadar düşen hava sıcaklığında elektriklerinin kesilmesine isyan etti.

HESABINI KİM VERECEK?

Site yöneticisi Duran Karadağ, "Bu trafo gündüz patlasa orada oynayan çocuklardan birine zarar verse bunun hesabını kim verecek? Elektrik kurumu özelleştikten sonra bizi hiç dinlemiyor. Durumu BİMER dahil belediye ve kaymakamlık yetkilileri de biliyor, kimse bir şey yapmıyor" diye konuştu. Trafonun yerinin değiştirilmesi için Muratpaşa Belediyesi tarafından tahsis edilen alanın başka bir site tarafından otopark olarak kullanıldığını iddia eden vatandaşlar, can ve mal güvenliklerinin olmadığını söyledi.
BİZE ULAŞIN