AK Parti Antalya Sümer'e emanet

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, bakanlar Çavuşoğlu, Elvan ve Eker'in de katıldığı il kongresinde görevi Rıza Sümer'e devir etti

AK Parti Antalya Sümer'e emanet
AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Turgut Özal Spor Salonu'nda gerçekleşen partisinin il kongresinde görevini Rıza Sümer'e devretti. Kongreye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve milletvekilleri katıldı.

BÜTÜNLÜĞÜN MİMARI KÖSE

Kongrenin gerçekleştiği günü Antalya'nın bayramı ilan eden Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bugün partimiz Antalya'da bir bütün içerisindeyse bu Mustafa Köse sayesindedir. O, bizim kaptanımız ve kardeşimizdir. Rıza Sümer kardeşimizin davaya verdiği destek ortadadır. Bu partide bu dava için çalışan herkes karşılığını alır. Rıza Sümer'in aday olmasındaki ana neden budur. Çok çalıştı ve hak ettiğini alıyor" şeklinde konuştu.

GÖZ BEBEĞİ

Antalya'nın birçok alanda yükselişe geçtiğini belirten Çavuşoğlu, "Antalya artık ulaşımın merkezidir. Artık tüm yollar Antalya'ya çıkıyor. Antalya artık diplomasinin de merkezi olmuştur. Ayrıca EXPO sadece 6 aylık bir organizasyon olmasın diye hep birlikte çalışıyoruz. Kongre merkezini en kısa sürede hizmete açmak için çalışıyoruz. Dünya liderlerini Kasım ayında Antalya'ya getiriyoruz. Bu sene Antalya'da toplantı yapmaktan başımız dönecek. Çünkü Antalya artık dünyanın göz bebeği oldu" ifadelerini kullandı.

ELVAN'DAN MÜJDELER

Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan konuşmasında Antalyalılara çok önemli müjdeler verdi. Antalya'nın son 12 yılda ulaşım alanında 3 katrilyon liralık yatırım aldığını söyleyen Elvan, "Hızlı tren güzergahımız Antalya'dan çıkıp Nevşehir'e kadar uzanacak. Bu hafta projenin uygulama ihalesine çıkıyoruz ve 2015 sonuna kadar ilk kazmayı vuracağız. Ayrıca Antalya'yı İstanbul'a bağlayacak olan diğer hızlı tren hattı da 2023 vizyonunda hayata geçirilecek" diye konuştu.

HER YOL ANTALYA'YA

Raylı sistem hattının ikinci etap çalışmaları hakkında da bilgi veren Elvan, Antalyalılara şu müjdeleri verdi: "Antalya için büyük önem taşıyan raylı sistem hattı sayesinde havalimanına gidecek yolcularımız büyük bir rahata kavuşacak. Hattın alt yapısını bakanlığımız yapacak ve 2016 yılında tamamlanacak. Ayrıca Antalya'yı Alanya'ya otobanla bağlayacağız. 2015 yılında Antalya-Alanya otobanının ihalesine çıkacağız. Antalya'yı İzmir'e bağlayacak otoban da 2023 yılı perspektifinde gerçekleşecek. Antalya- Mersin yolunda 23 tünel açıyoruz. Çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor. Elmalı-Kalkan ve Kaş yolunu da yapacağız. Az önce talimatını verdim. Yıllardır bir çivi dahi çakılmamış o yolu baştan aşağı yeniden yapacağız."

TÜREL: AZ LAF ÇOK İŞ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise Antalya'nın tarımsal üretim değerinin 1.8 milyar dolardan 8 milyar dolara çıktığını belirterek, EXPO kapsamında kente kalıcı hizmet ve eserler üretmek için çalıştıklarını söyledi. AK Parti'nin Antalya'daki yeni yönetiminin belirleneceği kongre ile tarihe not düştüklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ise, "Bizim kongrelerimiz diğer partilerde olduğu gibi sandalyelerin havada uçuştuğu değil, kardeşliğin, kucaklaşmanın yaşandığı kongrelerdir. 'Az laf çok iş' demiştik. Artık iş üretme zamanı. Antalya'da yapılacak büyük projelerin mimarı olan 3 bakanımız bugün aramızda. Özellikle EXPO için yapılacak raylı sistem hattında bakanlarımızın emekleri büyüktür. Bugün bir başlangıç, son değil. Sayın Köse'ye 'Güle güle' demiyoruz. 'Yeni başlangıçları hayırlı olsun' diyoruz. Allah her Büyükşehir Belediye Başkanı'na Mustafa Köse gibi bir il başkanı nasip etsin" dedi. 4 yıldan bu yana il başkanlığı görevini yürüten Köse de konuşmasında partililerden helallik istedi.

BİRİNCİLİK SÖZÜ

AK Parti'nin yeni İl Başkanı Rıza Sümer ise teşkilatını Haziran ayında yapılacak genel seçimlere en iyi şekilde hazırlayıp, tarihi bir başarıya imza atacaklarını söyledi. AK Parti'yi Antalya'da birinci parti yapacaklarına dair söz veren Sümer, "24 saat hiç durmadan çalışıp, bu hedefimize ulaşacağız. AK Parti Antalya'da tarih yazacak" dedi.
BİZE ULAŞIN