Neredeyse yarım takım

Ligin ilk yarısında 28 gol atan Antalyaspor'da Lamine Diarra 12 gol attı. Senegalli futbolcu gol yükünün yüzde 42,8'ini omuzladı

Neredeyse yarım takım
Antalyaspor'da ligin ilk yarısında atılan 28 golün 12'isinde Lamine Diarra imzası var. Senegalli golcü, atılan toplam gol sayısının yüzde 42,8'ini kaydederek önemli bir başarı elde etti. Gollerinin yarısını ilk yarılarda, yarısını da ikinci yarılarda kaydeden Diarra, 12 golün 7'sini sağ ayakla, 3'ünü kafayla, 2'sini de sol ayakla attı.

SOLAK GOLCÜLER

Lamine Diarra'yı 4'er golle iki futbolcu takip etti. Gökhan Karadeniz ve Emrah Başsan 4'er kez gol sevinci yaşadı. Gökhan Karadeniz de gollerinin 2'sini ilk yarılarda, 2'sini ikinci yarılarda attı. Gökhan Karadeniz 4 golünü de sol ayakla kaydetti. Emrah Başsan ise 4 golünden 3'ünü maçların ilk yarılarında attı. Genç futbolcu da attığı gollerin tümünü sol ayağıyla filelere gönderdi.

DİĞER GOLLER
Antalyaspor'un ligin ilk yarısında attığı 28 golün 20'sini bu üç futbolcu atarken diğer 8 golün ikisini Sezer Badur, birer tanesini de Lokman Gör, Zeki Yıldırım, Sakıb Aytaç, Şahin Aygüneş, Arif Şahin ve Şanlıurfaspor'lu Hakan Aslan kendi kalesine attı.

GOLLER İLK 45 DAKİKADA

Antalyaspor'un ligin ilk yarısında attığı 28 golün 16'sı maçların ilk yarısında, 12'si de ikinci yarısında kaydedildi. Antalyaspor ilk 15 dakikada 5, ikinci 15 dakikada 4, 31 ve 45. dakikalar arasında ise 7 gol kaydetti. 46 ve 60'ıncı dakikalar arasında 3 gol atabilen Antalyaspor, en az golü (2) 61 ve 75'inci dakikalar arasında kaydetti. Akrep maçların son 15 dakikasında ise 7 kez gol sevinci yaşadı.

TEK KIZARAN BERK OLDU
Antalyaspor'da ligin ilk yarısında futbolcular toplam 45 sarı 1 de kırmızı kart gördü. Kırmızı-beyazlı takımda kırmızı kart gören tek futbolcu Berk İsmail Ünsal oldu. Akrep'in en çok sarı kart gören oyuncusu ise 7 sarı kart ile Lokman Gör. Sakıb 5, Mehmet Sedef, Sezer, Zeki, Janda ve Arif 4, Fornezzi, Adem ve Gökhan 2, Hüseyin, Osman, Serkan, Diarra, Emrah, Şahin ve Ramazan 1'er sarı kart gördü. Forma giyip kart görmeyen oyuncular ise Ozan, Boum, Seddar, Emre, Murat ve Oğuz Mataracı oldu.

ASİST KRALLARI
Antalyaspor'da sezonun ilk yarısında takım arkadaşlarına en çok gol pası veren oyuncu Gökhan ve Sakıb oldu. Gökhan Karadeniz, asistlerinden üçünü Diarra'ya birini de Şahin Aygüneş'e yaparken Sakıb Aytaç da 3 kez Diarra'ya bir kez de Gökhan'a gol servisi yaptı.

ASİSTÇİLER

Antalyaspor'da Adem Alkaşi, Lamine Diarra ve Emrah Başsan 2'şer asistle öne çıkarken Zeki Yıldırım, Mehmet Sedef, Petr Janda, Arif Şahin ve Berk İsmail Ünsal da 1'er kez asist yaparak gol sevincine ortak oldular.

BİZE ULAŞIN