Selen yeni okulunda mutlu

Bedensel engeli nedeniyle okulundan uzaklaştırılmak istenen Selen, eğitimci olan annesi ile başka bir okula nakledildi. Selen yeni okulunda çok mutlu

Selen yeni okulunda mutlu
Piri Reis İlkokulu'nda eğitim gören ve bedensel engelli nedeniyle okulundaki arkadaşları ile uyumsuzluk yaşayan 8 yaşındaki Selen Sargın, SABAH Akdeniz'in konuyu gündeme taşınmasının ardından mutlu sona ulaştı. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri tarafından yapılan inceleme sonucunda küçük Selen başka bir okula nakledilirken rehber öğretmen olan annesi Yıldız Sargın da aynı okulda görevlendirildi.

ANNESİNİN GÖZETİMİNDE

Kızılarık Mahallesi'nde bulunan Kazım Şanöz İlkokulu'na nakil olan Selen, annesinin gözetiminde eğitimine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Kısa zamanda arkadaşlarının sevgilisi haline gelen Selen'in yeni okulu ve arkadaşlarını çok sevdiği, nakil işleminin ardından derslerinde gözle görülür bir iyileşme yaşandığı belirtildi. Küçük Selen'in babası Cevat Sargın, gelinen noktanın kızının eğitimi için çok önemli artılar sağladığını belirterek "Selen'in şu an gittiği okulunda her hangi bir davranış problemi yok. Arkadaşları ve öğretmeni ile ilişkisi çok iyi durumda. Yazmayla ilgili hiç bir sorunu kalmadı, çok istekli. Her sabah uyandığında okuluna gitmek istediğini söylüyor" dedi. Eski okulunda yaşadıklarının Selen'de yara açtığını ifade eden Cevat Sargın, "Eski okulunun önünden geçmek istemiyor. Geçtiğimizde içini bir hüzün kaplıyor. Bu süreçte Selen davranışları ile ilgili psikolojik destek aldı. Ayrıca sınıf öğretmeni sorun olan davranış problemleri ile ilgili önlem aldığında ortada sorun falan kalmıyor. Biz de Selen de diğer öğrenciler ile velileri, öğretmeni, okul yönetimi herkes durumdan memnun" dedi.

TEDBİRLER ALINDI
Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay Selen krizinde mutlu sona ulaşılmasından son derece memnun olduklarını söyledi. Pozitif ayrımcılık gerektiren her öğrencinin yanında olduklarını belirten Gülay, "Müdürlük olarak engelli öğrencilerimizin daha iyi bir eğitim alması için gerekli tüm tedbirleri alıyor ve bu tedbirleri hayata geçiriyoruz. Selen'in ailesi ile birlikte eğitim alması bizim için çok önemliydi. Ailesinin de görüşü alınarak böyle bir uygulamaya gidildi. Öğrencimizin de ailesinin de mutlu olması bizleri de son derece memnun etti" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN