Antalya'yı fırtına vurdu

Antalya, saatteki hızı 145 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle felç oldu. Okullar tatil edildi, sahil yolu trafiğe kapandı

Antalya'yı fırtına vurdu
Antalya'da önceki geceden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle kentte olağanüstü hal ilan edildi. Valilik okulları tatil etti. Fırtınanın hızı Kemer'de 155, Antalya Limanı'nda 145 ve kent içinde 107 kilometre ölçüldü.

KORKU FİLMİ GİBİ

Kasırga hızına ulaşan fırtına nedeniyle Antalya'nın Konyaaltı İlçesi sınırlarında oturanların bir bölümü adeta korku filmini yaşadı. 12 metreyi bulan dev dalgalar denizi taşırdı. Denizdeki kumları sahil yoluna atan dalgalar nedeniyle göz gözü görmedi.

KEMER YOLU KAPANDI

Antalya-Kemer karayolu Akdeniz Bulvarı bölümü trafiğe kapandı. Sarısu bölümünde ise yol trafiğe zaman zaman tamamen kapanırken açık olduğu anlarda ise tek şeritten akış sağlandı. Sağanak yağış nedeniyle araçlar sularda kaldı. Tekne sahipleri sabaha kadar fırtına ile mücadele etti. Yat limanında 1 yat ile 5 balıkçı teknesi battı.

AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Kentte fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, yüzlerce otomobil zarar gördü. İşyerlerinin tabelaları devrildi. Çatılar uçtu, gün ısılar karton kutu gibi yerinden fırladı. İtfaiye bir gecede 1100 olaya müdahale etti. Birçok yerde elektrikler kesildi. Antalya kent merkezine 20 kilometre uzaktaki Dereli Köyü'nde otomobilleri ile sele kapılan 4 kişiyi itfaiye son anda kurtardı.

342 KİLOGRAM YAĞIŞ
Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Erol Aydın, yağışların en çok Döşemealtı İlçesi'nde etkili olduğuna dikkati çekerek, "Döşemealtı İlçesi'nde son 24 saatte 342.5, Kemer'e 163.4, Elmalı'ya 160.1, Gebiz'e 121.1, Serik'e 102.5, Antalya merkezi ve Finike'ye 94.5, Kaş'a 76.8, İbradı'ya 78.6 kilogram yağış düştü" dedi.

CAMİYE YILDIRIM DÜŞTÜ

Döşemealtı İlçesi'nde Çığlık, Çıplaklı, Yağca, Karaveliler'de çok sayıda ekili alan kuvvetli yağışın ardından sular altında kaldı. Çığlık Mahallesi'ndeki Kuruçay da taştı. Çığlık Mahallesi'ni Korkuteli ilçesine bağlayan ilçe yolu, belediye ekiplerince tedbir amacıyla ulaşıma kapatıldı. Karaveliler Mahallesi'ndeki Merkez Camisi'ne de yıldırım düştü. Yıldırımın etkisiyle çıkan yangında cami içindeki ahşap bölümler ve halılar zarar gördü. Kumluca'da etkili olan sağanak ve fırtına, yağmur suyu tahliye kanallarının taşmasına neden oldu. Derelerin taşması nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi. Su taşkınları nedeniyle bazı sera ve evleri de su bastı. Kemer İlçesi'nde Çıralı Mahallesi'nde Aldere taştı. Çıralı Mahallesi'ni, Antalya-Kumluca Karayolu'na bağlayan ilçe yolu da ulaşıma kapandı.
BİZE ULAŞIN