İlk ziyaret afet bölgesine

AK Parti'nin yeni İl Başkanı Sümer, İlçeler Koordinatörü Akdemir ile birlikte afet bölgesindeki çiftçileri ziyaret etti

İlk ziyaret afet bölgesine
Antalya'nın Demre ve Kaş İlçeleri'nde sel ve fırtınadan etkilenen bölgelerde incelemeler yapan AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, çiftçilerle bir araya geldi. Demre'de Kaymakam Yusuf İzzet Karaman, Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Büyükşehir Demre Hizmet Birimi Koordinatörü Veli Sertbaş ve AK Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı ile birlikte sel ve fırtınada zarar gören bölgelerde inceleme yapan Sümer ve Akdemir, Üçağız ve Yavu Mahalleleri'nde çiftçilerin sorunlarını dinledi.

ÇALIŞMA BAŞLATILACAK
Sümer ve Akdemir, su baskını ve fırtınadan etkilenen çiftçilere geçmiş olsun dileğinde bulunarak, hasar gören bölgeler için çalışma başlatılacağını kaydetti. Demre'den sonra Kaş ilçesine geçen Sümer ile Akdemir, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'i makamında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

AFETZEDELER İÇİN ERTELEME MÜJDESİ
SGK İl Müdürü Selim Erol, yağış ve fırtına nedeniyle zarara uğrayan işletmelere sigorta primi ödemelerinde kolaylıklar sağlanacağını bildirdi. Erol, "İşverenlerimiz ve 41b (Bağ-Kur) kapsamındaki sigortalılarımızın doğal afete uğradıklarını belgelemeleri halinde, afet tarihinden önce ödeme süresi dolmuş prim borçları ile afetin meydana geldiği tarihten itibaren tahakkuk edecek üç aylık prim borçları, bir yıla kadar ertelenebilmektedir. İnceleme sonucunda afetin boyutu ve iş yeri bilançosu da dikkate alınarak borçların ertelenmesi için gereken süre belirlenmektedir" açıklamasını yaptı. Selim Erol, ertelenen prim borçlarına, borçların ertelendiği sürede zaman aşımının işlemeyeceğini, ertelenen kısmına gecikme cezası ve zammı uygulanmayacağını bildirdi.
BİZE ULAŞIN