Bir maça bedel

Antalyaspor'un PTT 1. Lig'in ilk yarısında elde ettiği performans ödülü 870 bin TL oldu. Bu para, Süper Lig'de 1 galibiyet ödülünden daha az

Bir maça bedel
Süper Lig'e veda ederek büyük bir maddi gelirden mahrum olan Antalyaspor'un kaybettiği para performans ödülleri ile ortaya çıktı. Kırmızıbeyazlı takım ligin ilk yarısında aldığı 3 yenilgiden 120 bin TL, 5 beraberlikten 250 bin TL, 8 galibiyetten ise 500 bin TL para ödülü kazandı. Akrep ligin ilk yarısında oynanan 16 haftada toplam 870 bin TL'yi kasasına koydu. Ödül yönetmeliğine göre PTT 1. Lig'de dış saha galibiyetine 70 bin, iç saha galibiyetine 60 bin, beraberliğe 50 bin, yenilgiye ise 40 bin TL veriyor.

EN AZ 100 BİN OLMALI

Geçtiğimiz yıl Süper Lig'de aldığı her galibiyet için 940 bin, beraberlik için ise 470 bin TL kasasına koyan Antalyaspor'un bu sezon ise ilk yarı boyunca aldığı puanlarla bu rakama bile ulaşamamış olması gelir kaybının büyüklüğünü gözler önüne seriyor. Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer öncülüğündeki PTT 1. Lig kulüpleri başkanları, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den galibiyet priminin arttırılmasını istedi ve en azından 100 bin TL olması gerektiğini iletti.

YENİLİNCE KAR EDİLİYOR

Kulüp başkanları maç kazanıldığında alınan 60 veya 70 bin TL'nin oyuncuların galibiyet primine bile yetmediğini ifade ederek, "Beraberlik halinde prim vermiyorsak 50 bin TL kasada kalıyor. Hele yenilgi halinde kazanılan 40 bin TL'nin yanına bir de futbolculara ceza verirsek neredeyse kara geçiyoruz. Kulüplerin kaybettikçe kara geçtiği bir sistem doğru değil" diyerek Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören'den bu konuda yardım istediği ifade ediliyor.
BİZE ULAŞIN