Murat ÖZGEN: Antalyaspor ile Serik Belediyespor

  • Akdeniz
  • Pazar 19.01.2015
Rakibi dışarıda aramaya gerek yok.
Şöyle bir etrafımıza bakalım hemen buluveririz. Antalya'da her alanda bu böyledir. Stat yapmaya kalkarsınız, diğer kentler gıptayla izlerken ilk engel Antalya'dan gelir. Salon yapmak istersiniz, ABD bile Dünya Şampiyonası'nın Antalya Grubu'na düşmek için kulis yapar, Antalya'da biri çıkar "10 kişi de topun peşinden koşmayıversin" deyiverir.
Antalya sporu, 'Küçük olsun benim olsun' zihniyetinin, büyütmeye çalışanın önünde engel olanların prangasında yılardır.
Bazen öyle bir hal alıyor ki Antalya sporu, 'Allah aşkına gölge etmeyin başka ihsan istemez' isyanına getiriyorlar spora hizmet sevdalılarını.
Son günlerde de hentbolda yaşıyoruz bu tür gelişmeleri.
Öncelikle Antalyaspor olmasaydı bugün Antalya'da erkeklerde hentbol branşı olmayacaktı. 2 yıl önce Süper Lig'de yer alıp kapanmak üzere olan hentbol takımına Antalyaspor sahip çıktı ve erkek hentbolunu yaşattı.
Antalyaspor 2 yıl önce, Liseler Dünya Şampiyonası öncesinde tecrübe kazanmaları için altyapı oyuncularını Serik'e verdi. Gelin görün ki 2 yıl sonra statü değişti. Altyapısı olan takımlara Süper Lig'de ekstra puan verildi. Hal böyle olunca, Play-Off mücadelesindeki Antalyaspor, "Bu çocuklar hem bizim alt yapımızda oynasın, hem sizin A takımınızda oynasın" teklifini Serik yönetimine iletti. Ancak geri çevrildi. '2. Lig'de, ardından 1. Lig'de para harcayarak Süper Lig'e çıkmak için uğraşmayın. Gelin adımızı 'Serik Belediyesi Antalyaspor' yapalım, maçları Serik'te oynayalım, Serik'in adını Avrupa'da duyuralım' deniyor, alınan cevap yine 'Hayır' Serik Belediyespor bazı oyuncularını kadro dışı bırakır, Antalyaspor talip olur, buna rağmen göndermez.
Antalyaspor'da oynamak isteyen sporcusuna da izin vermez.
Serik Belediyespor ile görüşme yapanlardan biri de Milli Takımlar Genel Koordinatörü, A Milli Erkek Takımı Başantrenörü ve Antalyaspor Hentbol Takımı Sportif Direktörü Adnan Öztürk. Yani hentbolun Fatih Terim'i.
Film de burada kopuyor. Öztürk'e verilen cevapların kişisel menfaatler, istekler içerdiği iddia ediliyor.
Serik Belediyespor 2. Lig'de. Süper Lig'e çıkması için önce 1. Lig, ardından Süper Lig. Peki, o zaman birleşme kararı neden alınmaz da masraf edilir?
Neden?
Küçük olsun benim olsun.
Büyürse benim çapım yetmez, kuş yuvadan uçar.
Tüm bunların üstüne Antalyaspor'un uçak bilet parasını verip Tunus'tan Antalya'ya getirttiği oyuncuya imza attırır, bir de hava atarsanız, Antalyaspor camiası da size sırtını döner.
Birkaç yıl önce Beko Basketbol Ligi'nde iki takımı olan Antalya'nın basketbolda bugün düştüğü durumdan hiç mi ders çıkartılmaz?
Eminim Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık'ın bütün bu olanlardan haberi bile yoktur. Haberi olsa Antalyaspor'a sırtını çevirenleri 1 dakika o kulüpte tutmazdı.

BİZE ULAŞIN