Emir büyük yerden

Antalya'da EXPO 2016'ya kadar tamamlanması planlanan 6 yeni kavşak düzenlemesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla G20 zirvesine yetişecek

Emir büyük yerden
Antalya'da Gazi Bulvarı ve Serik Caddesi üzerinde yapılacak 6 yeni kavşak düzenlemesinin inşaat süresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile 6 ay kısaltıldı. Aralık ayında Belek'te gerçekleşen Milli Eğitim Şurası'na katılmak için Antalya'ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kentten ayrılır ayrılmaz tüm bakanlıklara talimat vererek G20 ile ilgili tüm tedbirlerin alınmasını istediği öğrenildi. Erdoğan'ın talimatı üzerine açılışı 23 Nisan 2016 tarihinde yapılacak EXPO 2016'ya kadar bitirilmesi planlanan 6 yeni kavşağın G20 zirvesi öncesinde tamamlanması için büyük bir çalışma başlatıldı.

İLK KAZMA ŞUBAT'TA
Kavşakların ihale sürecinin Aralık ayında tamamlandığını ifade eden Karayolları 13'ncü Bölge Müdürü Şenol Altıok, "Sözleşmesini yapıp yer teslimini gerçekleştirdiğimiz 6 yeni kavşak ve güzergâhtaki yollarda çalışmalar Şubat ayı içerisinde başlayacak. 6 kavşak ve 23 kilometre yol projesi yaklaşık 170 milyon lira bedel ile ihale edildi" dedi.

TOPLAM 8 KAVŞAK

Altıok, "Hedefimiz G20 zirvesinin yapılacağı Kasım ayına kadar bu 6 kavşağı bitirmek. 4 kavşağın yapımına aynı anda başlanacak. Hal, Demokrasi, Altınova ve EXPO kavşağının yapımı eş zamanlı başlayacak. Havalimanı ve Aksu Kavşakları ise daha sonra başlayacak. Serik geçişindeki Belek ve Kadriye Kavşağı'nda da çalışma yapmayı planlıyoruz. G20 zirvesine kadar 8 kavşağı tamamlamış olacağız" şeklinde konuştu.

ANTALYA HASSASİYETİ

Sürenin kısalmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya ve G20 hassasiyetinin en önemli etken olduğunu anlatan Altıok, "Sayın Cumhurbaşkanımızın Antalya'da yapılan Milli Eğitim Şurası'na katılmasından sonra G20 zirvesi ile ilgili her türlü tedbirin alınması yönünde tüm bakanlıklara talimatları oldu. Bakanlığımız ve genel müdürlüğümüz de bu konudaki projelerin hızlandırılması yönünde bizlere talimat verdi. Biz de tüm bu gelişmelerin ardından çok hızlı bir şekilde çalışmaları başlattık" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN