Hotel Equipment Fuarı başladı

ANFAŞ Hotel Equipment Fuarı dün 26'ncı kez kapılarını açtı

Hotel Equipment Fuarı başladı
Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ) tarafından organize edilen Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı- Hotel Equipment 26'ncı kez kapılarını açtı. Antalya EXPO Center'da gerçekleşen fuarın açılış törenine Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Antalya Valisi Muammer Türker, AK Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak ve sektör temsilcileri katıldı.

TURİZMİN ÖNEMİ

Antalya'nın bu tür fuarların yanı sıra EXPO ve G20 zirveleri ile daha da önemli bir merkez haline geleceğini belirten Bakan Yardımcısı Metin, "Bu organizasyonlara katkı sağlayıp elini taşın altına koyanlara teşekkür ediyorum" dedi. Vali Türker ise Antalya'da müthiş bir otelcilik sektörü olduğunu belirterek, "Türkiye'ye gelen turistlerin 3'te biri Antalya'ya geliyor. Yaklaşık 35 milyar dolarlık turizm gelirinin yarısını Antalya sağlıyor. Turizm gelirlerinin cari açığın kapatılmasında büyük bir etkeni var" şeklinde konuştu.

35 BİN ZİYARETÇİ BEKLENİYOR

26. Anfaş Hotel Equipment Fuarı'nda 400'ün üzerinde katılımcı firma 3 bin 500'ün üzerinde marka sergileyecek. ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, bu yıl 2 milyar dolar civarında ticaret hacmi oluşması ve 35 bin ziyaretçi beklendiğini söyledi. Otel yöneticileri ile firmalar arasında ikili görüşmeler için özel alan hazırlandığını dile getiren Çalık, katılımcı firmaların yabancı otel yöneticileriyle yüz yüze görüşme şansı yakalayacaklarını kaydetti. Çalık, fuara Gürcistan, Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna Hersek, İran ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden heyetlerin katılacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN