Recep öğretmenin azmi örnek olmalı

Görme engeli nedeniyle eğitimine ara veren Recep Gür, Antalya Milli Eğitim Müdürü Gülay'ın desteği ile eğitimini tamamlayıp öğretmen oldu

Recep öğretmenin azmi örnek olmalı
Alanya'nın Karamanlar Köyü'nde dünyaya gelen görme engelli Recep Gür, eşine az rastlanır bir başarıya imza attı. 5'inci sınıfın sonuna kadar az gören, 6'ncı sınıfta görme yeteneğini tamamen kaybeden Gür, eğitimine ara vermek zorunda kaldı. Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, konuya el atarak Gür'ün eğitimine kaldığı yerden devam etmesini sağladı.

HAYALİNİ PAYLAŞTI

Osman Nuri Gülay'ın girişimleri sonucunda Antalya Beyaz Bastonlular Derneği'ne yerleştirilen Gür, Sefa Akın İlköğretim Okulu'ndaki Görme Engelliler Sınıfı'nda eğitim almaya başladı. Anadolu lisesini dereceyle bitirdikten sonra Türkiye 1732'ncisi olup Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nü kazandı. Sınavı kazanmanın sevinciyle Milli Eğitim Müdürü Gülay'ı ziyaret eden Gür, en büyük hayalinin Antalya'da öğretmenlik yapmak olduğunu söyledi.

SONUNDA AMACINA ULAŞTI

Görme engeline rağmen azmini ve inancını hiçbir zaman kaybetmeyen Recep Gür, üniversiteyi de başırı ile bitirdikten sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı'nı (KPSS) kazanarak Kütahya Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ne Özel Eğitim Öğretmeni olarak atandı. Gür 2015 Ocak ayı atamalarıyla, Antalya'nın Muratpaşa İlçesi'nde bulunan Ramazan Hatice Savaş Özel Eğitim ve İş Eğitimi Merkezi'ne atanarak, uzun yıllar hayalini kurduğu amacına ulaşmış oldu.

VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşayan Gür, ataması yapıldıktan sonra ilk iş olarak öğrenim hayatı boyunca ilgisini üzerinden eksik etmeyen Gülay'ı makamında ziyaret etti. Gülay ile aynı ilde ve aynı camiada çalışmaktan gurur duyduğunu dile getiren Gür, öğretmen olmasında büyük payı olan Gülay'a teşekkür etti.

HER ZAMAN İNANDIM
Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise gerçek ve örnek teşkil edebilecek bir hayat hikayesi olan Recep Gür'e her zaman inandığını ve her zaman destekleyeceğini belirtti. Gülay, engelin hiçbir başarıya engel olamayacağını ve bu hayat hikayesinin herkese örnek olması gerektiğini ifade ederek Gür'e bundan sonraki çalışmalarında üstün başarılar diledi.

AĞRI DAĞI'NA TIRMANDI
Görme engelini engel olarak kabul etmeyen Gür, dağcılığa da gönül verdi. Antalya Görme Engelliler Spor Kulübü ile birlikte Ağrı Dağı'na tırmanan Gür, spor alanında da birçok kişinin cesaret dahi edemeyeceği bir başarıya imza attı.
BİZE ULAŞIN