Hesap gerçek oldu

Antalyaspor'un önceki teknik direktörü Engin Korukır'ın, '1,90 veya 2 ortalama ile Süper Lig'e çıkarız' söylemi ligin ilk yarısında tuttu. 1,88'de kalan Antalyaspor ilk ikinin dışında yer aldı

Hesap gerçek oldu
Sezona Antalyaspor'un teknik direktörü olarak başlayan Engin Korukır'ın ilk günden beri yaptığı hesap doğru çıktı. Korukır, "Eğer Süper Lig'e çıkmak istiyorsak, maç başına 1,90 veya 2 puan ortalaması tutturmalıyız. Bu ortalamayı bulan takım adını Süper Lig'e yazdırır" açıklaması yapmıştı. Zaman zaman bu açıklaması nedeniyle eleştirilen Korukır'ın hesabının doğru çıktığı, PTT 1. Lig'in 17 maçtan oluşan ilk yarısının sona erdiği haftada belgelendi.

ŞAMPİYONLUK ORTALAMASININ ALTINDA
PTT 1. Lig'de liderlik koltuğunda oturan Kayserispor 17 maç sonunda 34 puana ulaştı ve tam 2 puan ortalamasını tutturdu. İkinci sıradaki Adana Demirspor'un ise 33 puanı var. Adana temsilcisi de 1,94 puan ortalaması tutturarak ilk yarıyı Süper Lig potasında tamamladı. '1,90 ve 2 puan ortalaması' hesabının dışında kalan Antalyaspor ise 17 haftalık periyodu 3'üncü sırada tamamladı. Antalyaspor, 32 puan ve 1,88 puan ortalaması ile ilk ikinin dışında kaldı.

MAÇ BAŞI 2 PUAN AÇIK ARA YAPAR

Teknik Direktör Engin Korukır, bunun bir falcılık olmadığını söyledi. "Deplasmanda berabere kaldık diye eleştirildiğimiz Adana Demirspor'un 4 puan önündeyken 1 puan gerisindeyiz. Onlar bu hesabı tutturdu. Ben içeride puan kaybetmemiştim. Benden sonra kaybedilen 2 maçı berabere bitirebilse takım bu ortalamayı tuttururdu. İkinci yarıda puanların daha düşeceği bir gerçek. 2 puan ortalaması tutturan takım açık ara şampiyon olur" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN