Yıldızların hocası ABT için geldi

Hollywood yıldızlarının hocası olarak bilinen İliyev, Antalyalı genç tiyatro oyuncularına deneyimlerini aktardı

Yıldızların hocası ABT için geldi
Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu Birimi oyuncuları, dünyaca ünlü Bulgar oyuncu, yönetmen, antropolog, oyuncu koçu ve Profesör Alexander İliyev'le workshop çalışması yaptı.

DENEYİMLERİNİ AKTARDI

ABT sahnesinde 10 gün süreyle devam eden workshopta İliyev, biyomekanik, oyunculuk, clown tekniği, beden tiyatrosu ve pandomim çalışması yaptırarak, kendine has tekniğini ve uygulamalarını oyunculara aktardı. Yorucu olduğu kadar eğlenceli geçen workshop çalışmasında İliyev, oyunculara tiyatronun bedensel gösteriminin yanı sıra sosyolojik ve antropolojik altyapısı hakkında da bilgi verdi.

KIYMETLİ KAZANIM
İliyev, "Tiyatro bedensel ifadenin yanında zihinsel yaratıcılık da gerektiriyor. Oyuncunun en önemli aksesuarı kendi bedenidir. Genç arkadaşlara kendi bedenlerini en doğru biçimde nasıl kullanabilecekleri konusunda yol göstermeye çalıştım" diye konuştu. ABT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür ise, "İliyev, tiyatro ve clown alanında dünyanın en iyilerinden biri. Onu Hollywood başta olmak üzere tüm dünya kabul ediyor. Oyuncularımızın İliyev ile çalışması çok kıymetli bir kazanım" dedi.
BİZE ULAŞIN