Vurgunun boyutu büyüyor

Muratpaşa Belediyesi'nde dava ve icra görevlisi olarak çalışırken zimmete para geçirdiği tespit edilen memurun vurgununun boyutu büyüyor

Vurgunun boyutu büyüyor
Muratpaşa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü'nde dava ve icra görevlisi olarak çalışan Ahmet Y'nin (45), belediyeye ait 326 bin lira parayı zimmetine geçirmekten tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından vurgunun boyutunun büyüdüğü ortaya çıktı. Operasyonun ardından belediye hesaplarında yapılan incelemede vurgunun boyutlarının her geçen gün arttığı bildirildi. İsminin açıklanmasını istemeyen belediye çalışanı, "Kayıp para miktarı 500 bin lirayı geçebilir. Adliyeye yatması gereken paraların yatmadığı daha yeni yeni ortaya çıkıyor" diye konuştu.

PARAYI ALEMDE YEMİŞ
Antalya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Muratpaşa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü'nde dava ve icra görevlisi olarak çalışan Ahmet Y'nin belediyeye ait 326 bin lirayı mahkemelere yatırması gerekirken yatırmadığını belirleyince operasyon yapmıştı. Zanlıya ait evde yapılan aramada ise belediyeye ait yüzlerce icra evrakı bulunmuş, yapılan sorgusunda ise paraları yediğini söylemişti. Ahmet Y'nin paraları yabancı uyruklu kadınlarla yediğini gösteren fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı ortaya çıkmış ve fotoğraf Antalya'da günün konusu olmuştu.

BİZE ULAŞIN