Alanyalı turizmciler sezondan endişeli

TÜRSAB Alanya BYK Başkanı Çavuşoğlu, bekledikleri erken rezervasyonları bu yıl alamadıklarını söyledi

Alanyalı turizmciler sezondan endişeli
Türkiye'de Rus turistlerin yüzde 78'inin tatil için tercih ettiği Antalya'nın Rusya pazarındaki kaybı, yılın ilk 4 ayında yüzde 40'a ulaştı. Ekonomik krizden dolayı zor günler yaşayan Rusya'nın rezervasyon iptalleri Alanyalı turizmcileri endişelendirdi.

SON DAKİKA
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Çavuşoğlu, "Bazı düzelmeler olmasına rağmen 2014 yılına nazaran, doğu, batı ve kuzey Avrupa'dan ne de Rusya'dan beklediğimiz erken rezervasyonları alamadık. Rezervasyonların düşük olması, bizi son dakikaya bırakacak" dedi.

AVRUPA'DAN İYİ HABER

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili de, "Diğer ülkelerde belirli oranlarda düşüş olmasına karşın Alman ve İngiliz pazarında artış söz konusu. Özellikle Alman pazarındaki artış diğer pazarlardaki düşüşü telafi etmemiz konusunda sevindirici bir durum" dedi. Avrupa pazarını 'artı' ile kapatmayı hedeflediklerini aktaran Sili, 2015 yılını Avrupalı turist bazında geçen yılın yüzde 4'lük artışının üzerinde kapatmayı ümit ettiklerini ekledi.
BİZE ULAŞIN