Güzel şeyler olacak

AK Parti Antalya 1. sıra adayı Lütfi Elvan, SABAH Akdeniz Haber Müdürü İbrahim Okumamış'ın sorularını yanıtladı

Güzel şeyler olacak
ELVAN'IN ÇANTASINDA HER İLÇE İÇİN AYRI BİR DOSYA VAR
Torosların öte yakasındaki Ermenek'te doğup büyüdükten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi'ni bitirip ABD'de ekonomi yüksek lisansı yapan ve devletin birçok kademesinde üst düzey bürokrat olarak görev aldıktan sonra en son AK Parti Hükümeti'nde Ulaştırma, Haberleşme ve Denizlicilik Bakanlığı'nı üstlenen Lütfi Elvan ile bir araya geldim. Buram buram kekik kokuları içinde yetişen Elvan, tıpkı kekik gibi Antalya'ya iyi gelecek bir isim olduğunu kısa sürede kanıtladı. Kekik, uzmanlarına göre iştah açıp sindirimi kolaylaştırıyor, yatıştırıcı ve spazm çözücü özelliğe sahip. Hatta öyle bir derman ilacı ki iltihaplı yaraların temizliğinde ve iyileştirilmesinde etkili oluyor. Hele hele yorgunluk ve halsizliklere iyi gelip zindelik hissi veriyor. Şimdi bu kekik meselesini niye yazdığımı düşünenleriniz olabilir. Hani Menderes Türel'in 'Antalya'ya iyi gelecek' sloganı var ya, işte buradan yola çıktığımızda birebir örtüşüyor Lütfi Elvan'ın Antalya'dan aday gösterilişi. Çünkü teşbihte hata olmazsa tıpkı kekik gibi her derde deva olacak hissi veriyor kendisini dinleyenlere. Çünkü seçim çalışmaları başlar başlamaz çıktığı Antalya turunda vaatleri değil yapımına başlanan çalışmaları anlatıyor. İşte bu noktada birçok vatandaş sanki hala bakanmış gibi davranıyor Lütfi Elvan'a ve hep sorularını bu yönde sorup, taleplerde bulunuyor.

ANTALYA ÇOK ÖNEMLİ


Ben de hiç uzatmadan sohbetimizin başında bu konuya girdim ve bunu sordum. Elvan, "Birincisi AK Parti olarak Antalya'ya çok önem veriyoruz. Başbakanımız Antalya'ya çok önem veriyor. Kamu yatırımlarının yüzde 49'unu gerçekleştiren bir bakanlığın başındaydım. Anayasa gereği 3 aylık süre için istifa etmek, ayrılmak zorunda kaldık. Benim buraya asıl geliş sebebim, yatırım, hizmet, icra. Özellikle Antalya'nın ulaşımda ve erişimdeki tüm tıkanıklıklarını açmak için geldik" diye cevap verdi.

ANTALYA'YA KOŞARAK GELDİM


Antalya için çok fazla projeleri olduğuna dikkat çeken, AK Parti'nin Antalya takım kaptanı Elvan, "Yeni yatırım ve projelerimiz olacak. Bakanlık Sayın Başbakanımızın takdiri. Ancak benden istenen özellikle buradaki ulaşım ve altyapı yatırımlarının hızlandırılması. O yönde hareket ediyoruz. Ben zaten bu yörenin insanıyım. Doğal olarak, koşarak buraya geldim. Severek de çalışıyorum. Ulaşım alt yapısıyla ilgili bazı sorunlarımız var. Özellikle Antalya'nın batı kesiminde sıkıntılarımız ve eksikliklerimiz var. Tekirova'dan itibaren Finike, Demre, Kaş ve Kalkan'a kadar olan kesimlerde yoğun şekilde çalışmalara başlayacağız. Tekirova ve Kumluca arasındaki bölünmüş yol çalışmalarına hemen bu yıl başlayacağız. Aslında programda 2016 görünüyordu ama bu yıl başlatıyoruz. Bölgenin trafiğini önemli ölçüde rahatlatacağız ve yolu da kısaltmış olacağız" dedi.

ANTALYALILAR GÜVENSİN

Antalya'ya hizmet etmek için geldiğinin altını çizen ve her cümlesinde kekik gibi Antalya'da dertlere derman olacağının sözünü veren Elvan Antalyalılara şu mesajları verdi: "Antalya'nın ihtiyaçlarını en ücra noktaya kadar teker teker tespit edip, nerede ne yapılacağını aşağı yukarı ortaya koymuş durumdayız. Antalya halkı bize güvensin. Bu ülkenin istikrarı son derece önemli. Bu istikrarın bozulması halinde en önce etkilenecek illerden bir tanesi, ekonomisi ilk etkilenecek illerden bir tanesi Antalya. Yüz binlerce insan istihdam ediliyor. İstikrarın ortadan kalktığı bir ortamda Antalya'da o binlerce işletme söz konusu olabilir mi. Özellikle turizm sektöründe 100 binler çalışıyor. Bu ülkenin istikrarının muhafazası son derece önemli. Vatandaşlarımız bize bu güne kadar güvendi. Güvenmeye devam etsinler. Antalya'ya çok güzel şeyler yapacağız. Özellikle teknoloji altyapısına yönelik, akıllı kent uygulamasını Antalya'da başlatacağız. Bu konuyla ilgili çalışmalar başladı."

BİZE ULAŞIN