102 yıllık yaşam sırları

102 yaşındaki Adile Şahin, uzun yaşamın sırlarını anlattı. Asırlık çınar "Bilmediğiniz şeyi yemeyin, doğal ürünleri tercih edin" ded

102 yıllık yaşam sırları
Antalya'nın Akseki ilçesinde yaşayan 102 yaşındaki Adile Şahin, uzun ve sağlıklı bir hayat sürmenin sağlıklı beslenmekten geçtiğini söyledi. Şahin, yaşamından örnek verirken, Hayatım boyunca doğal ürünler tükettim ve bilmediğim gıdaları yemedim. Tuzlu ve salçalı yemeklerden kaçındım, yumurta, tereyağı gibi doğal ürünleri daha fazla tercih ettim dedi.

28 YAŞINDAYKEN DUL KALDI

Kızı Ümmühan Ünal (68) ve torunları ile yaşayan Şahin, eşini 28 yaşında kaybettikten sonra 3 kızı ve bir oğlunu çiftçilik yaparak büyüttüğünü anlattı. 20 torununun 35 çocuğu, 5 de torununun torunu bulunan, yaşından dolayı duyma ve yürüme güçlüğü çeken Şahin, zaman zaman çocukları ve torunları yardımıyla bahçede dolaşabildiğini dile getirdi.

ÇOCUKLARINDAN SAĞLIKLI
Şahin'in en küçük çocuğu 60 yaşındaki Gülsüm Ünal da babaları öldükten sonra annelerinin kendilerini büyük zorluklar içinde büyüttüğünü anlattı. Ünal, "Bizden daha sağlıklı. Bizde tansiyon ve şeker var fakat annem hayatında bir kere tansiyon ilacı almış değil" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN