Beğişliler'in özel günü

Korkuteli'ye bağlı Beğişliler ve Tatköylüler Kültür ve Dayanışma Derneği'nin birlikte düzenlediği 15. Pilav Şenliği Beğiş Yaylası'nda gerçekleşti

Beğişliler'in özel günü
Beğişliler ve Tatköylüler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Beğiş Yaylası'nda düzenlenen 15. Pilav Şenliği, Tatköy Ramazan Karabağır Ortaokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisi ile başladı.

AMAÇ KAYNAŞTIRMAK

Türkiye'nin dört bir yanından akın akın toplanan Beğişliler ve diğer davetliler hasret giderdi, yaylanın soğuk suyundan kana kana içip piknik yaptı. Beğişliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Aziz Dinçer, "Amacımız birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek, tanışmak, kaynaşmak, akrabalık bağlarımızı canlı tutmaktır. Dernek olarak kültür değerlerimizi kaybetmemek için çaba harcıyoruz" dedi.

SİYASİLER İLGİ GÖSTERDİ
Şenliklere AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, Mustafa Akdeniz, Hakkı Beşkazalı, CHP Antalya Milletvekili adayı Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı.

OYUNLAR OYNANDI
Davetlilere pilav üstü kavurma ve ayran ikram edilen şenlik kapsamında, ip çekme, sandalye kapma ve tahta kaşıkla yumurta taşıma, değnekle yürüme yarışı, çuval yarışı gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şenlik ağalığına Bahattin Arıtürk seçildi.
BİZE ULAŞIN