Servisçiler turist taşıyacak

Okul servisleri bu yazdan itibaren turist taşıyacak. Servisçiler Odası Başkanı Şahin, "Bu bir ihtiyaçtı" dedi

Servisçiler turist taşıyacak
Yaz aylarında boşa çıkan okul servisleri artık turist taşıyacak. Daha önce sadece il merkezinde kullanılabilen servis araçları, Büyükşehir Yasası ile tüm il genelinde hizmet verme hakkını elde etti. 2007 yılında tur araçlarındaki yetersizlik nedeniyle, Antalya Valiliği kararı ile o yıla özel izin çıkmış ve servis araçları turizm taşımacılığı yapmıştı. 8 yıl sonra yeniden bu alanda servis araçlarının önü açıldı.

SERVİSÇİLER SEVİNDİ

Toplamda bin 860 araca sahip bin 400 üyesi olan Antalya Servisçiler Odası'nda karar sevinçle karşılandı. Antalya Servisçiler Odası Başkanı Süleyman Şahin, Antalya'da yaz aylarında günlük 150 bini bulan turistin havalimanı ile oteller arası ulaşımının yapıldığını hatırlattı. Şahin bu yoğunluğa günlük turların da eklenmesiyle turist taşımacılığında acente araçlarının yetersiz kaldığını vurguladı. Şahin, "Bu bir ihtiyaçtı" dedi.

ŞOFÖRLER TAKİP ALTINDA

Bu nedenle yaz aylarında dışarıdan çok sayıda araç ve şoförün çalışmak için Antalya'ya geldiğini belirten Şahin, "Bu şoförlerin birçoğunun kalacak yeri olmuyor. Yemeklerini araçlarda yiyor. Gece araçlarda uyuyorlar. Kazalara davetiye çıkıyor. Ayrıca bu şoförlerin takibi de zor. Bu da turizmde hoş olmayan sonuçlar doğuruyor" diye konuştu. Odaya kayıtlı servis araçlarının şoförlerini ilk kez kendi dönemlerinde kayıt altına aldıklarını anlatan Şahin, "Şoförlerin takibi servis araçlarında çok kolay. Herhangi bir sorunda, sorunun kaynağına gidilebilir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN