İnananlar zafere koştu

İlk yarı Diarra attı, ikinci yarı Mbilla yanıtladı. Uzatmada Oğuz'a attı, Mbilla yine vize vermedi. Antalyaspor mutlu sona penaltılarla ulaştı

İnananlar zafere koştu
SPOR Toto Süper Lig'e yükselecek son takımı belirleyecek olan final maçında Antalyaspor ile Samsunspor, İstanbul'da karşılaştı. Maçın ilk tehlikeli akını Antalyaspor'dan geldi. Gökhan Karadeniz ceza alanında arkası dönükken topla buluştu, dönüp vurdu ama Ahmet Burak araya girdi. Antalyaspor 29'uncu dakikada öne geçti. Erman'ın yerden pasına iyi ayak koyan Diarra, Antalyaspor'u 1-0 öne geçirdi. İlk 45 dakika Antalyaspor'un 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

1 GOL İKİ KIRMIZI KART

Antalyaspor ikinci yarıya fırtına gibi başladı. Önce Diarra'nın şutunda savunma araya girdi, ardından Gökhan'ın şutunu kaleci Soner çataldan çıkardı. Antalyaspor'da orta sahada yapılan bir pas hatasını Ofeodu kaptı, Mbilla, 2'ye 1 yakaladığı Antalyaspor savunmasını affetmedi ve skora 1-1'lik denge geldi. Kalan dakikalarda başka gol olmayınca normal süre 1-1 sona erdi. Uzatmada genç Oğuz Mataracı kaleyi gördü, sert vurdu ve Antalyaspor'u 101'inci dakikada 2-1 öne geçirdi. 107'nci dakikada kullanılan serbest vuruşta Fornezzi önce topu çeldi ama Mbilla yine affetmedi ve karılaşmanın 120 dakikası 2-2'lik eşitlikle tamamlandı. Penaltılarda 6-3 ile gülen Antalyaspor oldu.

İŞTE PENALTI VURUŞLARI
Antalyaspor: ATANLAR: Lokman, Adem, Emrah, Ömer
Samsunspor: ATANLAR: Murat Akyüz KAÇIRANLAR: Recep Niyaz, Sezer Özmen
BİZE ULAŞIN