Saso'nun hikayesi

Son 10 maçta 1 kez oynadıktan sonra finalde eldivenleri geri alan Fornezzi, kritik maçta takımına güven, rakibe tedirginlik verdi. Soso'nun oynama hikayesi bir hayli ilginç

Saso'nun hikayesi
Antalya'da onanan ve Altınordu'nun 3-2 kazandığı karşılaşmanın ardından kaleyi genç Ozan'a kaptıran Saso Fornezzi, bu süre içinde alacakları nedeniyle zaman zaman sıkıntılı bir süreç yaşadı. Altınordu maçının ardından oynanan 10 karşılaşmada, sadece takımın hiçbir iddiasının olmadığı Elazığspor maçında forma giyen Fornezzi, hiç ummadığı şekilde finalde kaleye geçti. Fornezzi'nin oynama hikayesi ise bir hayli ilginç.

OYNAMA UMUDU HİÇ YOKTU

Maçtan 2 gün önce kampta Lamine Diarra ile oturan Fornezzi, Başkan Gültekin Gencer'in otele gelmesiyle sohbete başladı. Başkan Gencer, "Rahat ol Başkan 3 gol atıp takımı şampiyon yapacağım" diyen Diarra'ya, "3 gol at, 20 bin dolar ekstra prim benden. Fornezzi, sen de gol yeme sana da 20 bin dolar" yanıtı verdi. Fornezzi ise, "Finalde oynayacağımı sanmıyorum" ifadesini kullandı.

TAROTTA ÇIKTI

Maç sabahı Yusuf Şimşek'in kendisini çağırdığı haberini alan deneyimli eldiven, odaya girer girmez, "Bugün beni oynatacaksınız, o yüzden çağırdınız değil mi?" diye sordu. Şimşek şaşırırken, Fornezzi devam etti: "Eşim tarot falına baktırmış. Bugün beni çağıracağınızı, kalede benim oynayacağımı söyleyeceğinizi, takımın da şampiyon olacağını söyledi. Ben oynamaya hazırım."

OTOMATİK PRİM 200 BİN TL

Teknik Direktör Yusuf Şimşek ise "Evet seni oynatmayı düşünüyorum. Deneyiminle bize kupayı getireceğine inanıyorum. Fala takılma. Sen kaliteni göster. Bütün takım sana güveniyor" diyerek Saso Fornezzi'yi motive etti. Fornezzi de Başkan Gültekin Gencer'i arayıp, "Başkanım bana vaat ettiğiniz 20 bin doları istemiyorum. Takım arkadaşlarımla birlikte Antalyaspor'u şampiyon yapacağız" dedi. Fornezzi, primi istemese de sözleşmesi gereği, takım 1. Lig'de kalırsa 300 bin, Süper Lig'e çıkarsa 500 bin lira alacağı için otomatikman primi kazanmış oldu.
BİZE ULAŞIN