Yıldızlar kupa aldı

Yaklaşık 10 bin öğrencinin futbolla buluşturulduğu Kepez'in Yıldızları Futbol Turnuvası'nda, yüzlerce yetenekli çocuk, Türk sporunun geleceğine kazandırılırken yeni altyapılar oluşturuldu

Yıldızlar kupa aldı
Antalya Kepez Belediyesi'nin, ilçedeki ortaokullar arasında düzenlediği ve Türk futboluna yeni yıldızlar kazandırmayı amaçladığı dev futbol turnuvası, final maçlarının ardından kupa töreniyle sona erdi. Bu yıl 1.si gerçekleştirilen ve 1 ay süren Kepez'in Yıldızları Futbol Turnuvası'nda, 52 ortaokulun 5, 6, 7 ve 8. sınıflarından 491 takım mücadele etti. Turnuvada oynanan bin 945 maçta, yaklaşık 10 bin öğrenci, Türk futbolunun yeni yıldızı olabilmek için sahada ter döktü.

FUTBOLA ÖNEMLİ KATKI
Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu törende yaptığı konuşmada, "Biliyorsunuz Antalyaspor, Süper Lig'e çıktı. Yarın bu yıldızlarımız, Antalya'nın yıldızları olacaklar ve Antalyaspor'da oynayacaklar. Bu sahanın ne kadar önemli bir yatırımın olduğunu çocukları sahada görünce daha iyi anlamış oluyoruz" dedi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, turnuvada keşfedilen yeni yeteneklerin Türk futboluna kazandırılmasının da ve futbola önemli katkı olacağına işaret etti.

ŞAMPİYONLAR BELLİ OLDU
Turnuvada 5. sınıflarda Baraj Ortaokulu, 6. sınıflarda Perihan Esat Aral Ortaokulu, 7. sınıflarda Demirgül Ortaokulu ve 8. sınıflarda Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu birinci oldu.
BİZE ULAŞIN