Göç yolda düzelmemeli

Göç yolda düzelmemeli
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) üyeleri istişare toplantılarına Kargıcak, Mahmutlar ve Kestel otelcileriyle devam etti. ALTİD Başkanı Sili, Rusya pazarında yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı önceki yıla göre ilk beş ayda bu ülkeden Antalya'ya gelen turist sayısında yüzde 30 düşüş kaydedildiğini, sezon sonunda ise bu düşüşün yüzde 20 seviyesine gerileyeceğinin öngörüldüğünü ifade etti. Sili ayrıca, kişi sayısı dışında geceleme sayısının da gerilediğinin altını çizdi.

ORTAK MENFAATLER ÖNEMLİ

Böyle bir kriz ortamında kişisel ve kısa süreli menfaat sağlamaya çalışılmadan hareket edilmesi gerektiğini vurgulayan Sili, turizmcilerin güç birliği yapması gerektiğini, ülke genelinde 38 milyar dolar civarında gelir elde edilen ve ciddi bir oranda istihdam yaratan bir sektörde 'Göç yolda düzelir' mantığıyla hareket edilmesinin kabullenilemez bir durum olduğunu söyledi.

GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAK ŞART

Sorunların bireysel hareket edilerek çözülemeyeceğine işaret eden MODER Başkanı Ekrem Er de güç birliğinin şart olduğunu vurguladı. Er, "Turizmciler olarak elimizi taşın altına koyalım. Fikirlerimizi ifade ederekdoğruyu bulabiliriz. Sektör temsilcileri olarak güç birliği yapmazsak hakkımızı arayamayız ve kendimizi ifade edemeyiz" dedi.
BİZE ULAŞIN