Patronlar istikrar istiyor

ATSO Meclisi üyelerine yapılan ankete göre 2015'te Türkiye ekonomisinin en büyük riski siyasi istikrarsızlık

Patronlar istikrar istiyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Haziran ayı meclis toplantısında, meclis üyelerine yönelik gerçekleştirlen anket, işadamlarının en büyük kabusunun siyasi istikrarsızlık olduğunu ortaya koydu. Yapılan ankette "Piyasada durgunluk ve tahsilat sorunlarının en önemli nedeni nedir?" sorusuna, işadamlarının yüzde 50'si 'siyasi gerilim ve belirsizlik' yanıtı verdi.

2015 İÇİN UMUTSUZLAR

ATSO Meclis Üyesi işadamlarına göre 2015'te Türkiye ekonomisinin en büyük riski de yüzde 55.6 ile siyasi istikrarsızlık ve gerginlik. Siyasi belirsizlik nedeniyle işadamları 2015'in ikinci yarısından umutsuz. "2015'in kalan ayları için ekonomiye ilişkin beklentiniz" sorusuna, işadamlarının yüzde 61.1'i 'olumsuz ve çok olumsuz' cevabı verdi.

UZLAŞI İSTİYORUZ

ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye'nin önemli bir seçim süreci yaşadığını ve tüm iş dünyasının yeni hükümetin kurulmasını beklediğini vurguladı. Çetin, "Türkiye'nin ekonomik ve sosyal sorunları, uluslararası alanda, sınırlarımızdaki gelişmeler ulusal bir uzlaşmayı zorunlu kılmaktadır" diye konuştu.

İFTAR YERİNE YOKSULA YARDIM
ATSO örnek bir karara imza atarak, Ramazan ayında iftar yemekleri vermek yerine ihtiyaç sahiplerine yardım yapacak. ATSO Başkanı Davut Çetin, bin ihtiyaç sahibi aileye ayni yardım yapılacağını anlattı. Çetin, "Artık her kurum iftar yemekleri yapıyor ve bazen de israf oluyor. Böyle bir yardımın Ramazan ayının ruhuna daha uygun olacağına inanıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN