Kapkaççılar selfie yapınca yakalandı

Alanya'da bisikletleriyle gezen üç turistin çantasını çalan iki kapkaççıyı fotoğraf merakları ele verdi

Kapkaççılar selfie yapınca yakalandı
Antalya'nın Alanya ilçesinde bisikletleriyle gezen üç ayrı turistin çantasını kapkaç yaparak kaçan motosikletli 2 zanlı, selfie yapınca yakalandı.

KORKULU RÜYA BİTTİ

26 Mayıs tarihinde Güllerpınarı mahallesinde eşiyle birlikte bisikletiyle giden Alman Hennelara Metshang (65) ve Manferd Jakop Metshang'ın (67) yanına 07 HGH 82 plakalı motosikletle yaklaşan iki kişi bisikletin sepetinden çantasını alarak kaçtı. Şüpheliler Mustafa A (24) ve Adem Y (24) izlerini kaybettikten sonra önceki gün Keykubat Caddesi üzerinde bisikletiyle giden Rus Dimitri Ivandy'ın (32) bisikletinin sepetinden, 20 Dolar, 2 adet kredi kartı ve cep telefonu olan çantayı alarak aynı motosikletle kaçtı.

FOTOĞRAF MERAKI

Olaydan kısa bir süre sonra iki şüpheli bu kez Sanat Okulu caddesi üzerinde bisikletiyle gezen Danimarkalı Baril Krıstına Schmıdt'in (59) bisikletinin sepetindeki çantayı alarak kaçtıktan sonra çaldıkları çantadaki cep telefonu ile selfie yaptı. Selfie kadın turisttin tabletine otomatik olarak düştü. Schmıdt'in polise yaptığı başvuru sonucu zanlılar çalıdıkları eşyalarla birlikte yakalandı. İki zanlı suçlarını itiraf edince mahkemece tutuklandı.
BİZE ULAŞIN