Ölüm köprüsü kapandı

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde Ocak ayında yaşanan sel felaketinde zarar gören ancak turist safarileri izin tur şirketlerinin trafiğe açtığı Korubükü Köprüsü tekrar trafiğe kapatıldı. Yeni köprü yapımı başlıyor

Ölüm köprüsü kapandı
Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bir süre önce yaşanan sel felaketinde zarar görüp bir bölümü yıkılan ancak daha sonra üzerine çakıl dökülerek trafiğe açılan Korubükü Köprüsü tekrar trafiğe kapatıldı. Trafiğe açılmasıyla can ve mal kaybı riski yaşanan köprü gazetelerde çıkan haberler üzerine Muğla Valiliği ve Seydikemer Kaymakamlığı'nın direktifleriyle Seydikemer Belediye ekiplerince köprünün giriş ve çıkış bölgelerine kaya parçaları yerleştirildi. Karaçay Nehri üzerindeki Korubükü Köprüsü her iki taraftan kaya parçalarıyla kapatılınca çevredeki mahalle sakinleri geçiş yapamazken yöreye safari araçları ile gelen 600'e yakın turist de yaklaşık 300 metre uzağa park edip çamur banyolarına yürüyerek gidip gelmeye başladı.

TURİSTLER ZORLUYOR

Korubükü Köprüsü'nün kullanılmaması durumunda nehrin diğer yanına ulaşım, yaklaşık 14 kilometre ilerideki başka bir köprüden sağlanabiliyor. Güvenlik şeritlerinin olduğu bölgede turistlerin geçişleri ilginç görüntüler ortaya çıkartıyor.

YENİSİ YAPILACAK

Korubükü Muhtarı Hakkı Kılınç, köprünün Ocak ayında yaşanan sel sonucu zarar gördüğünü söyledi. Köprünün yaklaşık 10 yıl önce İl Özel İdaresi ve köy sakinlerinin katkısıyla yapıldığını anlatan Kılınç, sel köprünün ayağının altını boşaltınca 3 metrelik çökme oluştuğunu kaydetti. Kılınç "Bu çevrenin yüzde 80'i çiftçi ve bu köprüden geçerek sebze meyvesini pazara götürebiliyorlar. Biz köprünün biran önce yapılmasını arzuluyoruz" dedi. Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turhan da Antalya ve Muğla Büyükşehir Belediyeleriyle iş birliği ile yeni köprünün yapım çalmalarının başlayacağı bilgisini verdi.
BİZE ULAŞIN