Cevapsız sorular

Eto'o Paris'e gitti, ortalık karıştı. 'İmza atmadan gitti' söylentilerini yönetim yalanladı. 1.5 milyon euroluk peşinat söylentileri kesemedi

Cevapsız sorular
Antalyaspor'un uzun uğraşlar sonucunda Antalya'ya getirttiği ve sağlık kontrolünden geçirttiği dünyaca ünlü yıldız Samuel Eto'o'nun transferindeki soru işaretleri gündemdeki yerini koruyor.

SÖZLEŞMESİ KASAYA KONMUŞ
Önceki gün gece aniden Paris'e kalkan uçakla Antalya'dan ayrılan Etoo'nun imza atmadan gittiği söylentileri, gündeme bomba gibi düştü. 34 yaşındaki futbolcunun sözleşme imzalamadan gittiği söylentisi ulusal televizyon kanallarında haber haline getirildi. Ancak Antalyaspor yönetimi yaptığı açıklama ile dedikoduları yalanladı. Basın Sözcüsü Hasan Ali Ceylan transferde hiçbir sorun yaşanmadığını, Etoo'nun ilk yıl için alacağı 3 milyon euroluk maaşının 1.5 milyon euroluk peşinatının banka hesabına yatırıldığını, imzaladığı sözleşmenin de kasalarında olduğunu söyledi.

6 MİLYON EUROYU KİM ÖDEYECEK?

Başkan Gültekin Gencer ise sözleşmeyi kendisinin de kontrol etmesinden sonra imzalayacağını ve imza töreninin 7 Temmuz'da yapılacağını açıkladı. Etoo'nun Antalyaspor'a transferinden büyük heyecan duyan taraftarları rahatlatan bu açıklamaya rağmen camianın bir kısmı hala endişeli. Menajer ücreti, vergi, uçak biletleri ve oturacağı villa dahil 4 milyon euroluk ilk yıl anlaşmasının sadece futbolcuya ödenecek 3 milyon euroluk kısmının sponsorlar tarafından karşılanacağı açıklanmasına rağmen 3 yıllık sözleşmenin geri kalan kısmının nasıl ödeneceği sorusu yanıt bekliyor. Önümüzdeki senelerde de reklam ve sponsorluk anlaşmalarıyla bu paranın karşılanacağı belirtilse de somut olarak ortaya hiçbir şeyin konmaması endişeleri arttırıyor.
BİZE ULAŞIN