Hakan ÇATAL: Haydi çocuklar spora!!!

Çocuklar yoğun geçen bir öğretim yılından sonra güzel bir tatili ve dinlenmeyi hak etti. Şimdi başarılı olanlar, karne hediyelerinin tadını çıkarıyorlardır. Başarılı olamayanlar da seneye daha fazla çalışarak arayı kapatırlar nasıl olsa, onlara güvenimiz tam.
Gelelim 'Veliler çocuklarına ödül olarak ne yapmalı' konusuna. Bence en az iki şey: Birincisi isteğe bağlı, biraz da bütçeye.
Ona karışmayacağım ama ikincisinde olmazsa olmaz spor.
Bence her veli çocuğunu kabiliyet ve ihtiyacına göre spora yönlendirmeli veya uzmanlardan yardım almalıdır. Her çocuğun mutlaka bir spora az ya da çok kabiliyeti ve ilgisi vardır. Bu keşfi henüz yapmadı iseniz daha fazla geç kalmayın sayın veliler. Belki de çocuğunuz sayesinde sizler de vücudunuzun spor ihtiyacını hatırlarsınız. İnanın günümüzde herkesin spor yapmaya biraz daha fazla ihtiyacı var.
Spor ve egzersiz günlük hayatınızdaki mecbur yaptığınız rutin işlerden farklıdır, bunu asla unutmayınız.
Şimdi diyeceksiniz ki 'İyi güzel de çocuklarımızı nereye yönlendirelim, ne kadar ücret ödeyelim, hangi branşı seçelim?' Öncelikle Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, belediyeler, spor okulları bu isteklere karşılık verebilmek için adeta yarış ve rekabet içindeler. Bir çok branşta hizmet alabilme şansı sunuyorlar. Ücretleri farklı tabi ki. Ama belediyeler bunu kazançtan ziyade hizmet olarak görüyorlar, fiyatları daha düşük. Spor okulları da varlıklarını sürdürebilmek için ücretli hizmet veriyorlar doğal olarak. Çocukların enerjisini boşaltmak, sanal dünyadan uzaklaştırmak için en sağlıklı yol spor yoludur bunu unutmayalım. Gelin bu seneyi milat yapıp kendimiz için de spor yolunu seçip bir şekilde yolumuzu sporla kesiştirelim bu yaz.
Son olarak Antalya'yı ilgilendiren Basketbol İl Temsilciliği seçimi var önümüzde.
Bakalım adaylar arasında kim 1.5 yıllığına İl Temsilcisi olacak. Kulislerde geçen isimler başvuruyu internet üzerinden yaptıklarından dolayı sadece fısıltıları geliyor kulağımıza.
Cem Bölmetepe'yi hepimiz biliyoruz. Spor Lisesi'nden Beden Eğitimi Öğretmeni Sefa Erek kardeşim de aday. Mevcut Soner Yasak ve İbrahim Yıldız da adaylar arasında. Er meydanı.
Ne diyelim iyi olan kazansın.
Spor yaparak kalın bu hafta…

BİZE ULAŞIN