Pompacı cinayeti 6 yıl sonra çözüldü

Fethiye'de 2009'da yaşanan istasyon baskınında 2 pompacıyı öldüren kişinin, 2011'de aralıklarla 3 kişiyi daha öldürüp müebbet hapis cezası alan Salim Olaş olduğu anlaşıldı

Pompacı cinayeti 6 yıl sonra çözüldü
Fethiye'de bir petrol istasyonunu basarak iki pompacıyı öldüren zanlı 6 yıl sonra tespit edildi. Yıllar sonra tekrar açılan dosyayı ele alan özel ekip, zanlının 2011'de kısa aralıklarla 3 kişiyi öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılan seri katil ve tacizci Salim Olaş olduğunu belirledi. Fethiye'de 10 Aralık 2009'da meydana gelen olayda, Fethiye-Antalya karayolunun 15. kilometresinde bulunan benzin istasyonunu sabaha karşı basan bir kişi, pompacı Asım Dağlı'yı (30) dinlenme yerinde öldürüp, Mustafa Kökçü'yü de (30) 48 FM 992 plakalı otomobilin şoför koltuğunda ağır yaralamıştı. Kökçü, hastanede hayatını kaybetmişti.

DOSYA YENİDEN AÇILDI

Bundan 6 yıl önce işlenen faili meçhul cinayetlerle ilgili dosya Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tekrar açıldı. Fethiye İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık'ın faili meçhul suçların aydınlatılması için kurduğu 3 kişilik özel ekibe teslim edilen dosya yeniden incelenmeye alındı. Ekip, 5 ay boyunca yaklaşık 250 kişiyle görüşüp delil topladı. Yapılan araştırma sonucunda iki pompacının katilinin 3 kişiyi öldürmekten müebbet hapis cezası alan ve Antalya Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan Salim Olaş olduğunu tespit etti.

TACİZDEN 9 YIL YATMIŞ

Polis, Salim Olaş'ın 2000 yılında da Sahil Ceylan köyünden yaşı küçük bir kızı pompalı tüfekle kaçırıp ağaca bağlayarak cinsel tacizde bulunduğunu, yakalandıktan sonra 9 yıl hapis cezası yattığını belirledi.

3 MÜEBBET ALMIŞTI

Petrol istasyonu baskınının ardından kayıplara karışan Salim Olaş, Fethiye'nin Bayır köyü yakınlarında 12 Ağustos 2011'de kamyoncu Mustafa Borazan'ı (48), 9 Ekim 2011'de yine kamyoncu Osman Sevinç'i (41), 30 Kasım 2011'de ise Sahil Ceylan köyünde çoban Hüseyin Orpak'ın öldürülmesi olaylarına karıştı. Üç cinayetle ilgili olarak gözaltına 8 kişiyi arasında bulunan Salim Olaş ve İsmail Yücel tutuklandı. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Salim Olaş, 3 kez müebbet hapis ve yağma suçları nedeniyle de 32 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

KOPYA CİNAYETLER
Özel ekip, Salim Olaş'ın karıştığı cinayetlerin işleniş biçiminin aynı olduğunu tespit etti. Ekip, cezaevindeki Salim Olaş'ın Fethiye ilçesi dışında Antalya bölgesinde de faili meçhul cinayetlere karışıp karışmadığını da incelemeye aldı.
BİZE ULAŞIN