Serinleten kanyon gezisine turist ilgisi

Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, kentin sıcağından bunalan turistlere farklı bir alternatif sunuyor

Serinleten kanyon gezisine turist ilgisi
Seydikemer ilçesindeki Saklıkent Kanyonu, soğuk suyu ve macera dolu parkuruyla doğa tutkunu turistleri ağırlıyor. Eşen Çayı'nın bir kolunun aktığı ve Bey Dağları'nın kaynak suyunun da eklendiği Saklıkent Kanyonu, akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla ziyaretçilerde hayranlık uyandırıyor. Saklıkent, gün ışığının giremediği kadar dar ve yüksek kayalıkları ve soğuk suyuyla yaz aylarında kentin sıcağından bunalan misafirlerine farklı bir alternatif sunuyor.

ADRENALİN YARATIYOR

Tatillerini Muğla ve Antalya bölgelerinde geçiren turistlerin cip safari turlarıyla gittiği Saklıkent, sunduğu farklı macera oyunlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Saklıkent'i ziyarete gelen turistler, yaklaşık 18 kilometrelik kanyondaki şelalelerde fotoğraf çektiriyor. Kanyonda akıntının fazla olduğu yerlerde ise suyun karşı tarafına halatlar yardımıyla geçiliyor. Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken, Saklıkent Kanyonu'nun ilçenin dünyaya açılan kapısı olduğunu söyledi.

GÜZERGAH ÇALIŞMASI

Bölgeye düzenlenen safari turlarıyla ilgili trafik ekiplerinin güzergah çalışmalarına devam ettiğine işaret eden Köken, "İlçemizde turizmi tamamlayıcı alanları, Kumluova ve Karadere ile bağlantılandırmak istiyoruz. 18 kilometrelik Patara Plajı'nın 8 kilometresi ilçemiz sınırlarında yer alıyor. Herkes Antalya Patara'yı biliyor, oraya binlerce turist geliyor ama bizde kalan kısmı pek fazla bilinmiyor. Bununla ilgili çalışmalar yaparak, ilçemizde turizmi daha iyi bir noktaya getireceğiz" dedi.
BİZE ULAŞIN