Korkuteli'de Sıra Gecesi

Büyükşehir Belediyesi'nin Ramazan etkinliklerine ilgi yoğun oldu. Korkutelililer Urfa Sıra Gecesi, Finikeliler Tasavvuf Konseri ile keyifli bir Ramazan akşamı yaşadı

Korkuteli'de Sıra Gecesi
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerdeki Ramazan etkinlikleri devam ediyor. Korkuteli Şehitler Parkı'nda gerçekleştirilen Sıra Gecesi'ne Büyükşehir Belediyesi Korkuteli Koordinatörü Hüseyin Karaceliloğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı. Korkutelililerin doyasıya eğlendiği sıra gecesinde bir yanda türküler söylenirken, diğer yanda çiğ köfte yoğruldu. Yoğrulan çiğ köfte vatandaşlara ikram edildi. Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Sanatçısı Nihat Akçer'in birçok yöreye ait türküleri seslendirdiği gecede, Korkutelililer yerlerinde duramadı.

FİNİKE'DE TASAVVUF MÜZİĞİ

Finike'de ise 'Geleneksel Ramazan Etkinliği' düzenlendi. Finike Fuar Alanı'nda gerçekleşen etkinliğe Finike Koordinatörü Necati Bahçeci, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Mitat Yolcu ve çok sayıda Finikeli katıldı. Karagöz ve Hacivat gösterisi ile başlayan etkinliği çocuklar yoğun ilgiyle takip etti. Geleneksel gölge oyunu, izleyenleri kahkahaya boğdu. Ardından Yrd. Doç. Dr. Önder Bilgin 'Sadakat Ahlakı' konulu söyleşi gerçekleştirdi. Gecenin finalinde Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Tasavvuf Müziği Topluluğu ilahilerle dolu muhteşem bir konser verdi. Şef Aydemir Tuncer yönetiminde gerçekleşen konser, dinleyenlerden tam not aldı.
BİZE ULAŞIN