Bakan Eker'den çiftçilerle iftar

Bakan Eker'den çiftçilerle iftar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, çiftçilerle iftarda buluştu Bakan Eker, "Tarımsal hasılada Avrupa'da ilk sıradayız" dedi

GSM firması Vodafone'un Antalya'nın Korkuteli ilçesi Küçükköy beldesinde düzenlediği, 'Vodafone Çiftçi Kulübü Yeni Dönem Tanıtım Toplantısı'na katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, mahalle sakinleriyle iftar açtı. Toplantıda konuşan Eker, Vodafone Çiftçi Kulübü projesinin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteğiyle 2009'da hayata geçirildiğini, o yıldan bugüne de çiftçilere çok fayda sağladığını söyledi.

TARIMDA YÜKSELİŞ DÖNEMİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak tarım sektörünü vizyoner bir anlayışla ele aldıklarını anlatan Bakan Eker, Türkiye'de tarım sektörüne ayrılan destekleri 5 kattan fazla artırdıklarını ve 1,8 milyardan 10 milyar liraya çıkarttıklarını kaydetti. Yaklaşık 10 yıl önce 23 milyar dolar düzeyinde bulunan tarımsal hasılanın bugün 60 milyar dolara çıktığını vurgulayan Bakan Eker, "Tarımsal hasılada dünya sıralamamız 12 değil artık 7. Avrupa'da ise birinci sıradayız" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN