Esnafın fatura savaşı

Esnaf Müsellim Yılmaz, borcunu ödemek için 3 defa CLK'nın kapısını çaldı, 'Borcun yok' denildi ama ardından kesme ihbarı gönderildi

Esnafın fatura savaşı
Antalya'da sanayici Müsellim Yılmaz işyerine gelen 260 lira elektrik borcunu ödemek için 3 defa CLK'nın kapısını çalmasına rağmen 'borcun yok' denilerek geri çevrildi. CLK, Akdeniz Sanayi Sitesi'nde işyeri sahibi Müsellim Yılmaz'ın adına işyerine bir aylık elektrik tüketim bedeli olarak 29 Haziran ödeme tarihli 260 liralık elektrik faturası gönderdi. Faturayı alan Yılmaz, borcunu ödemek istedi.

'BORCUNUZ YOK' CEVABI ALDI
CLK görevlisinin kendisine "Borcunuz gözükmüyor" diyerek faturayı geri verdiğini belirten Yılmaz, 2 gün sonra yeniden borcunu ödemek istediğini anccak bu kez de görevlinin kendisine, "Sistemde kimlik numaranız gözükmüyor. İnternetten kontrol edin" dediğini belirtti. İkinci kez vezneden geri dönen işadamı Yılmaz, internetten de kimlik numarası işlemlerini kontrol ettirip günü geçmeden borcunu ödemek için yeniden vezneye gittiğini ifade ederek, sistemde borcun gözükmediğini söylediğini vurguladı. Sorumlu vatandaş Yılmaz, 3 kez kapısını çaldığı CLK'dan "Borcunuz yok" yanıtını aldıktan sonra 10 Temmuz tarihinde şokla karşılaştı. Elektrik faturası borcunu ödemediği gerekçesiyle adresine elektrik kesim ihbarı gönderildiğini belirten Yılmaz, "Neye uğradığımı şaşırdım. Ben dürüst vatandaşım. Borcumu ödemek için 3 kez gittim, almadılar. Elektriği kesmek için evrak gönderiyorlar. Olacak iş değil" diyerek tepkisini dile getirdi.

SÖZLEŞME YAPMAMIŞTIM

İşadamı Müsellim Yılmaz, bu yaşananlar öncesi CLK'nın kendisine sözleşme teklif ettiğini ve kendisinin bunu kabul etmediği için bu işlerin başına geldiğini iddia etti. Yaşadıklarını tek tek noter aracılığı ile tespit ettirdiğini de belirten Yılmaz, "Eğer benim elektriğimi borcumu ödemediğim gerekçesi ile keserler ardından da benden açma kapama parası alırlarsa bu işin peşini bırakmam. Anayasa Mahkemesi ve AİHM'e giderim. Hakkımı ararım. Böyle rezillik olmaz" dedi.

BİZE ULAŞIN