Sen de mi Başkan?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uygunsuz üretim yapan gıda firmalarını internet sitesinden ifşa etti. Ayıplı firmalar arasında, Antalya OSB Başkanı Bahar'ın firması da var

Sen de mi Başkan?
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı uygunsuz üretim yapan firmaları internet sitesinden ifşa etti. Yapılan denetimlerde taklit ve tağşiş (Mevzuata aykırı üretim) yapılan 171 ürün ile içeriğinde ilaç etken maddesi tespit edilen 40 ürün olmak üzere toplamda 211 ürün, tespit edilen 'ayıpları' ile birlikte tek tek açıklandı.

LİSTEDE 3 BATI AKDENİZLİ

Yayınlanan liste vatandaşların gözünü korkutuyor. Listeye göre köfteye at eti, karışık tosta tek tırnaklı eti, peynire nişasta, yoğurda jelatin, sucuğa tükürük bezi ve kanatlı eti, köfteye sakatat karıştıran firmalar, halk sağlığını hiçe sayıyor. Antalya'dan ayıplı firmalar listesine iki, Burdur'dan ise bir firma girdi. Listenin sürprizi ise Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Bahar'ın firması olan Bahar Tavukçuluk oldu.

DANA KÖFTE KANATLANMIŞ

Laboratuvar tetkikleri sonucunda taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ürünleri arasına giren Bahar Tavukçuluk'un yüzde yüz dana eti dediği kasap köfte ürünlerine kanatlı eti ilave ettiği ortaya çıktı. OSB Başkanı Bahar'ın firmasının bu olaya karışması, "Sen de mi başkan" dedirtti.

ÇÖREKOTUNA ATROPİN
Bir diğer Antalya firması olan Talya Bitkisel Ürünler'in ise çörekotu kapsül ürününe ilaç etkin maddesi 'Atropin' karıştığı tespit edildi. Burdur'da faaliyet gösteren Duranlar Süt Sanayi firmasının tulum peyniri ürününün ise nişasta ihtiva ettiği açıklandı. Süt ürünleri grubunda Türkiye'de önde gelen firmaların bulunduğu Antalya'da listedeki firma sayısının ikide kalması sevindirdi.
BİZE ULAŞIN