Adalet arayan dede

Hukuk fakültesi öğrencisi gence çarpıp ölümüne neden olduktan sonra kaçan alkollü sürücü serbest bırakıldı. Yaşam mücadelesini kaybeden gencin dedesi karara isyan etti

Adalet arayan dede
Antalya'da temmuz ayı başında Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi İsa Cihan Turgut, okul masraflarını karşılayabilmek için bir restoranın paket servisinde işe girmiş, kullandığı motosiklete Aşkın D'nin kullandığı 34 LH 1145 otomobil çarpmıştı.

SERBEST BIRAKILDI

Otomobil sürücüsü Aşkın D, aracın altında kalan motosiklet ve sürücüsünü metrelerce sürükledikten sonra üzerinden geçti ve olay yerinden kaçtıktan sonra evinin önünde aracın plakasını sökmeye çalışırken gözaltına alındı. Yapılan kontrolde 2.48 promil alkollü çıkan Aşkın D'nin, alkollü araç kullanmaktan 6 ay önce ehliyetine el konulduğu belirlendi. Daha önce Almanya'da yaşayan ve karıştığı çeşitli suçlar nedeniyle yurtdışı edildiği de tespit edilen Aşkın D'nin, ehliyetine el konulduktan sonra 7 ayrı trafik kazasına karıştığı da belirlendi. Adliyeye sevk edilen Aşkın D, savcının ifadesini almasının ardından denetimli serbestlik yasası kapsamında bırakıldı.

DEDESİ İSYAN ETTİ

Yoğun bakım servisinde tedaviye alınan Cihan Turgut'un yaşam savaşı ise 10 gün sürdü. Babası cezaevinde olduğu için dedesi Naim Turgut'un bakımını üstlendiği Turgut'un cenazesi toprağa verildi. Dede Naim Turgut, "Torunuma çarpan kişinin çok sayıda trafik suçu var. Uyuşturucu kullandığına dair kayıtlar da var. Polis kayıtlarıyla sabit. Ehliyetine el konulmuş bir kişi torunuma çarpıp öldürdü ve buna rağmen serbest bırakıldı" diye isyan etti.
BİZE ULAŞIN