Türkiye'nin tek Mimarlık Bienali'ne terör ayarı

Türkiye'nin tek Mimarlık Bienali'ne terör ayarı
Antalya'da 5 Eylül'de düzenlenmesi planlanan 3. Uluslararası Mimarlık Bienali terör olayları nedeniyle ertelendi. Mimarlar Odası Antalya Şubesi, üç yılda bir yapılan Dünya Kongresi'nin 2023 yılında Antalya'da yapılması için çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalardan en önemlisi olarak görülen bienal 16 Eylül'e ertelendi.

ANTALYA İÇİN

Türkiye'de sadece Antalya'da düzenlenen Bienal 'Geleceği düşünmek' temasıyla yapılacak. Bu yılki Bienal, hem tarihi kent merkezinin tanıtımını hem de kentin kimliğinin gelişmesini amaçlıyor. Yarışmalar, sergiler ve farklı çalışmaların yer aldığı Bienal, Kaleiçi-Yat Limanı, Kalekapısı- Cumhuriyet Caddesi ve Haşim İşcan Mahallesi'ni kapsıyor.

TÜRKİYE'DE TEK

Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Osman Aydın'la birlikte açıklama yapan Bienal Başkanı Abdi Güzer, 16 Eylül'de hem açılış töreni hem de 'Mimarların Geleceği' konulu oturum gerçekleşeceğini söyledi. 25 Ekim tarihine kadar devam edecek olan Bienal'de en ilginç etkinlik ise Suriyeli mülteciler ile Türk kadınların bir araya gelerek Antep-Halep Mutfağı'ndan örnekler sunması olacak.
BİZE ULAŞIN