Akdeniz'in ilk bilim merkezi için imza

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, Dokuma alanında yapılacak bölgenin tek bilim merkezi için TUBİTAK'la ön protokol imzalandığını açıkladı

Akdeniz'in ilk bilim merkezi için imza
Akdeniz Bölgesi'nin ilk bilim merkezi Kepez'de kuruluyor. Dokuma Fabrikası alanında bilim merkezi kurulması amacıyla TÜBİTAK ile ön protokol imzalandı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, merkez için Bursa, Eskişehir ve Kocaeli'ndeki bilim merkezlerinde teknik incelemelerde bulunmuştu. Tütüncü, daha sonra TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Engin ve beraberindeki heyeti Kepez'de misafir etmiş ve heyete bilim merkezinin yapılacağı Dokuma Fabrikası'nı gezdirmişti. Aylar süren çabaların ardından Kepez'e, Akdeniz Bölgesi'nin ilk bilim merkezi yapılmasıyla ilgili müjdeli haber Ankara'dan geldi.

10 BİN METREKARE

Antalya'dan Konya'ya, Eskişehir'e kadar Akdeniz Bölgesi'nde hiç olmayan önemli bir kültürel tesisi, bilim merkezini Kepez'e kazandıracaklarını açıklayan Başkan Tütüncü, "TÜBİTAK işbirliği ile Dokuma'da 10 bin metrekare kapalı alana sahip bir bilim merkezi kazandırma girişimimiz netice verdi. TÜBİAK ile Dokuma alanına bilim merkezi yapılmasıyla alakalı ön protokolü imzaladık. Antalya'nın yıldızı olacak, çevre ilçelerin, illerin öğrencilerinin dikkatini çekecek devasa yatırımı, kültür ve bilim merkezini Dokuma Fabrikası'na kuruyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN