CHP'li Kara'ya tepki yağıyor

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara'nın Cumhurbaşkanı'na yönelik paylaştığı el hareketi yapan çocuk fotoğrafı Antalyalıların büyük tepkisini çekti. Kara, tepki üzerine sayfadan paylaşımı kaldırdı

CHP'li Kara'ya tepki yağıyor
CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara'nın sosyal medyadaki hesabından paylaştığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren fotoğraf ile yazı Antalya'da büyük tepki çekti. Kara'ya tepki gösteren hemşerileri, bir doktora böyle bir paylaşımı yakıştıramadıklarını, kendisini yanlış tanımış olduklarını yazarak paylaştı.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ
'Gerçekten 400mv istiyor musun?' yazısının altına bir çocuğun el hareketi yaptığı fotoğrafı koyan CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'ya ilk tepki Antalya'da yerel bir televizyonda spikerlik yapan Dilek Bozkurt Özgenç'ten geldi. Özgenç, "Seviye yerlerde. Milletin vekilinin yaptığı paylaşım! Halkın doktoru diye bir nebze de olsa sempati toplanmıştı. Fakat böyle bir paylaşımın yorumunu sizlere bırakıyorum. Seviye gerçekten de yerlerde. Yazık çok yazık" diye sosyal medyadaki sayfasında fotoğrafı paylaşarak seviyesizliği duyurdu. Özgenç'in paylaşımının altına Turgay Şahin adındaki bir vatandaş, "Bu Dr. Nefi olamaz... Yoksa yazıklar olsun. Terbiyesizlik bu" diyerek tepki koydu. Necati Aksoy isimli bir vatandaş ise, "İnsanlarda edep haya ahlak kalmayınca maalesef vekili de asili de böyle oluyor" dedi. Paylaşıma tepki gösteren Müzeyyen Çağlayan adındaki bir kullanıcı da, "Bu zihniyet böyledir. Terbiye ve adap bilmez. Seçimlerde bize böyle hareket çekenlere sandıkta cevap vermiştik. 1 Kasım'da da cevabı vereceğiz" ifadesini kullandı. Sinan Akkuş isimli kullanıcı ise fotoğraflı paylaşımdaki o hareketin Cumhurbaşkanı'na değil millete yapılmış bir hareket olduğunu belirtti. Fatih Kara isimli bir Antalyalı ise, "Bu nedir ya sen koskoca Antalya'nın vekilisin. Yaptığın hareketlere bak adam sandık seni de" diyerek tepkisini dile getirdi. Ali Kaya isimli bir sosyal medya kullanıcısı da, "Sayın milletvekiline bu hareketi yakıştıramadım, Çocuklarımıza kötü örnek. Bence paylaşımın silinmesi gerekir" diye yorum yaptı. CHP Antalya Milletvekili Nizayi Nefi Kara'ya son cevabı ise Hasan Zor isimli bir vatandaş verdi. Zor, "Utanmazlar onu münasip yerinize anladınız. 400 milletvekilini mi istemiş? Dinleyin ondan sonra karar verin" diyerek tepki koydu.

İNSAN GİBİ DÜŞÜNEMİYORUM
Kara, sayfasında, "Ey halkım ne diyor tarafsız cumhurbaşkanı Bilal bile anlar. 400 Mv AKP ye verilseydi Dağlıca'da aslanlarımız şehit olmazdı. Yani ben ruhumu kaybettim insan gibi düşünemiyorum. Ölüm makinası. Dağlıca/suruç un devamıdır. Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Türkiye'm başımız sağolsun katillere lanet olsun başımız sağolsun bi şehitlerimiz son olsun" ifadelerini kullanarak içinde bulunduğu ruh halini ortaya koydu..

BAYKAL'I GEÇMİŞTİ
CHP Antalya Milletvekili Doktor Niyazi Nefi Kara, 7 Haziran seçimleri için partisinde yapılan ön seçimde Deniz Baykal'ın önünde birinci sırada yer almış ve listeye de birinci sıradan girerek aday olmuştu. Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, sosyal medyadaki yoğun tepki üzerine sosyal medyadaki paylaşımını kaldırdı.

BİZE ULAŞIN