Seydikemer şehidine ağladı

Seydikemer şehidine ağladı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde önceki gün PKK'lı bir grup terörist tarafından şehit edilen Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen'in cenazesi Van'daki törenin ardından askeri uçakla Dalaman Havalimanı'na getirildi. Baba Mehmet ve anne Hacer Ergen ile yakınları tarafından teslim alınan şehidin naaşı, konulduğu cenaze aracıyla uzun araç konvoyu eşliğinde Seydikemer'e bağlı Yenimahalle'deki baba evine getirildi.

DUALARLA UĞURLANDI

Cenazenin mezarlığa getirilişi ve namaz sırasında izdiham oluştu. Namazın kılınmasının ardından askerlerin omuzladığı cenazenin defnedileceği yere getirilmesi sırasında da izdiham yaşandı. Tören sırasında hava kararırken, şehidin cenazesi dualar eşliğinde toprağa verildi.

ANNESİNDEN KARPUZ İSTEMİŞTİ
Şehit Adnan Ergen'in, annesi Hacer Ergen'le telefon konuşması bir vasiyet olarak algılanıp cenaze töreninde şehit ailesini ziyarete gelenlere 3 ton karpuz ikram edildi. Şehit Ergen'in son telefon konuşmasında annesine yöresinin Seki karpuzunu çok özlediğini söylediği öğrenilince Seydikemer Kaymakamı Muammer Köken yaklaşık 3 ton Seki karpuzu getirtip şehit evinde kurulan taziye çadırında konuklara ikram ettirdi.

BİZE ULAŞIN