Bir mahallenin korkulu rüyası

Antalya'da bağımlıların barınağı haline gelen Aşık Veysel Caddesi üzerindeki terk edilmiş bina bölge halkının korkulu rüyası oldu

Bir mahallenin korkulu rüyası
Antalya'da uyuşturucunun merkezi olarak bilinen Zeytinköy'den geçen Aşık Veysel Caddesi üzerinde yer alan ve Gebizli mahallesi sınırlarındaki terk edilmiş 5 katlı bina çevreye hem koku hem de korku saçıyor. Yeşildere ve Gebizli mahallesi sakinleri metruk binanın suçlular ve uyuşturucu bağımlılarının merkezi haline geldiğini belirterek yetkililerden tedbir alınmasını istiyor. Uyuşturucu bağımlıları ile komşuluk yapmak zorunda kaldıklarını belirten çevre sakinleri hava karardıktan sonra sokağa çıkamıyor.

AKŞAMLARI GELİYORLAR

Müteahhidin yaklaşık 10 yıl önce kaba inşaatını bitirdikten sonra bırakılıp gittiğini ve binanın mahkemelik olduğu için tamamlanamadığını duyduklarını belirten Gebizli Mahallesi sakinleri, "Burası zamanla mekan takımı tabir edilen kişilerin, hırsızlar ve uyuşturucu bağımlılarının barınağı haline geldi. Hava kararınca binaya doluşuyorlar" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Şikayet ettiklerinde polisin bina ile ilgilendiğini belirten bölge sakinleri, polisin her saat başı kontrol ettiğini ancak bunun soruna kalıcı çözüm getirmediğini ifade etti. Yeşildere ve Gebizli mahalleleri sakinleri, "Mahalle muhtarlarımıza ve Muratpaşa Belediyesi'ne gerekli bildirimlerde bulunduk. Ancak şu ana kadar hiçbir önlem alınmadı. Kokudan ve korkudan binanın etrafından geçemiyoruz. Can ve mal güvenliğimiz tehlikede. Bina tamamlanamaycaksa veya yıkılamayacaksa kapatılsın. Gerekirse tel örgü çekilsin, giriş kapıları tuğla örülsün kimse içeri giremesin" dediler.
BİZE ULAŞIN